Bennu Gerede’nin Fotoğrafları Sanko Sanat Galerisi’nde

Ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin çektiği yalıtım temalı fotoğraflar, 28 Haziran – 12 Temmuz 2013 tarihlerinde Gaziantep Sanko Sanat Galerisi’nde izlenebilecek

Bennu Gerede’nin Fotoğrafları Sanko Sanat Galerisi’nde

28 Haziran 2013 / emlakwebtv
Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle dikkat çeken Blue’Safe Mavi Kale markası, enerji verimliliğinin önemini sanatsal bir dille ortaya koyan Yalıtımın Mavi Yüzü fotoğraf sergisini Gaziantep’e taşıyor. Türkiye’yi il il gezerek ısı yalıtımıyla elde edilebilecek enerji tasarrufunu anlatan mavi fotoğraf kareleri, 28 Haziran – 12 Temmuz 2013 tarihlerinde Gaziantep Sanko Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşuyor. Sergide, ünlü fotoğrafçı Bennu Gerede’nin birbirinden çarpıcı fotoğraflarına aynı konseptle hayata geçirilen fotoğraf yarışmasının eserleri eşlik ediyor.

Yalıtımın Mavi Yüzü sergisi, yalıtım ürünlerine sanatsal bir bakış açısı getiriyor
Yalıtımın hayatı nasıl sarıp sarmaladığını ziyaretçilere gösteren Yalıtımın Mavi Yüzü sergisinde yer alan Bennu Gerede’nin fotoğrafları, yalıtım ürünlerine sanatsal bir bakış açısı getiriyor. Binalarda kullanılan yalıtım malzemeleri fotoğraflarda kimi zaman bir şezlong, kimi zaman bir kaykay kimi zaman da bir köpek kulübesi olarak karşımıza çıkıyor. Yalıtımın Mavi Yüzü sergisini diğer fotoğraf sergilerinden ayıran ilginç bir özellik de bulunuyor. Tüm fotoğraflar, mavi ısı yalıtım levhalarına basılmış olarak sergileniyor.

Akbaş: “Halkı, enerji tasarrufu hakkında bilinçlendirmek için Yalıtımın Mavi Yüzü projesini hayata geçirdik”
Blue’Safe Mavi Kale sözcülerinden Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş projeyle ilgili şunları söyledi: “Küresel ısınma, sanayileşme ve artan dünya nüfusu enerji kaynaklarının hızla tükenmesine neden oluyor. Bu gidişe dur demek için hepimizin yapabileceği birçok şey bulunuyor. Bunların başında da evlerimizde enerjinin yüzde 80 gibi en büyük kısmını harcadığımız ısıtma ve soğutma amaçlı tüketimden tasarruf etmek geliyor. Biz de Blue’Safe Mavi Kale olarak yıllardır ekolojik sürdürülebilirlik adına hayata geçirdiğimiz projelere bir yenisini daha ekledik. Halkı ısı yalıtımıyla sağlanabilecek enerji tasarrufu hakkında bilinçlendirmek için Yalıtımın Mavi Yüzü projesini hayata geçirdik. Gelecek için mavi karelerin yer aldığı fotoğraf sergimizi Türkiye’nin tüm bölgelerinde gezdirerek halk nezdinde ısı yalıtım bilinci oluşturmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar sergilerden aldığımız tepkilerin hep pozitif yönde olması da bizim açımızdan son derece mutluluk verici ve teşvik edici” diye konuştu.

Pelesen: “misyonumuz olarak benimsemiş ve bu konuda birçok proje hayata geçirmiş bir markayız”
Türkiye’de sergiyi gezdirmedikleri bölge bırakmayacaklarını söyleyen Blue’Safe Mavi Kale sözcülerinden Mardav Genel Müdürü Levent Pelesen; “Son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de enerji verimliliği konusunda çok önemli adımlar atılıyor. Bir devlet politikası olarak enerji verimliliğinin benimsenmesi ve bu konudaki çalışmalar büyük önem taşıyor. Blue’Safe Mavi Kale olarak enerji verimliliğini kurulduğumuz günden beri en önemli misyonumuz olarak benimsemiş ve bu konuda birçok proje hayata geçirmiş bir markayız. Ünlü fotoğraf sanatçısı Bennu Gerede’nin ortaklığıyla hayata geçirdiğimiz Yalıtımın Mavi Yüzü projesi de bu amaçla hayata geçirdiğimiz projelerden biri. Bugüne kadar 7 il ve 12 AVM gezdirdiğimiz sergimiz aracılığıyla ulaştığımız insanlara, ısı yalıtımıyla doğayı koruyarak da binalarını ısıtıp soğutabileceklerini ve faturalarından yüzde 50 tasarruf elde edebileceklerini anlatmaya çalışıyoruz. Yeni durağımız olan Gaziantep’te bize ev sahipliği yapan Gaziantep Sanko Sanat Galerisi yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Bu ilgi çekici sergiyi izlemek üzere tüm Gazianteplileri 28 Haziran – 12 Temmuz 2013 tarihlerinde Gaziantep Sanko Park AVM’de bulunan Sanko Sanat Galerisine bekliyoruz” şeklinde açıklamalar yaptı.