Bereket'ten Yatağan açıklaması

Yatağan Termik Santrali'ni satın alan Bereket Enerji Grubu Başkanı Ceyhan Saldanlı, işçilerin özelleştirme tepkisini 'yersiz' olarak nitelerken: 'İnsanlar işlerine devam edecekler' dedi

Bereket'ten Yatağan açıklaması

ÖYK'den çıkan onay kararı ile birlikte Yatağan Termik Santrali'ni devralmaya hazırlanan Bereket Enerji Grubu Başkanı Ceyhan Saldanlı, santralin özelleştirilmesine tepki gösteren işçilere güvence verdi. Saldanlı, şu ana kadar işçilerle ya da sendikalarla herhangi bir görüşme yapmadıklarını, ancak çalışanların işlerini kaybetmelerini istemediklerini belirterek: 'İnsanların İnsanların korktuğu gibi, istihdamla ve sendikalaşmayla ilgili birtakım sıkıntılar bizde asla olmaz. İşlerine devam edebileceklerini her zaman söylüyoruz. ' şeklinde konuştu. 

Dünya Gazetesi'nden Mehmet Kara'nın sorularını yanıtlayan Saldanlı, devir işlemlerinin Kasım ayı gibi tamamlanacağını, bu süreçte de verimlilik ve çevreye veren zararların azaltılması uygulamalarının hayata geçirilmesine çalışılacağını belirtti. Finansman ile ilgili olarak bankalarla görüşmelerin sürdüğünü de belirten Saldanlı: Yatağan Termik Santrali ile birlikte grup bünyesindeki Santrallerden 2015 yılı sonuna kadar 2000 MW'yi aşmayı planlıyoruz.' dedi.