Beşiktaş Stadı için imzalar atıldı

Beşiktaş ile IMG Doğuş konsorsiyumu arasında yeni İnönü Stadı'nın detaylarını da kapsayan 10 yıllık protokol imzalandı

Beşiktaş Stadı için imzalar atıldı

1 Mart 2013
Törene Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın yanı sıra IMG Futbol Bölüm Başkanı Jefferson Slack ile Doğuş Grubu Ceo'su Hüsnü Akhan da katıldı.

Yapılan imza töreninde konuşan başkan Fikret Orman, anlaşmanın içinde stadın inşaasının olmadığını açıkladı. Ayrıca BJK İnönü Stadı'nın haklarını kanuni olarak vermedikleri sürece kimsenin burayı ellerinden alamayacağını söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, BJK İnönü Stadı'nın haklarını kanuni olarak vermedikleri sürece kimsenin burayı ellerinden alamayacağını söyledi.
Siyah-beyazlı kulübün başkanı, şöyle konuştu:
“Biz olmayan bir yerde stat yapmıyoruz. İkincisi, Beşiktaş Kulübü'nde 40 sene daha tapusu var. Burayı yıkmadığımız sürece stat olarak devam edecek bir yer. Ancak 1998'deki deprem yönetmeliğinden dolayı, çağın ihtiyaçlarından dolayı buranın yenilenmesi lazım. Biz de onu yapıyoruz, yenileme yapıyoruz. Olmayan bir yerde bir şey yapmıyoruz.Yaklaşık 20'nin üstünde stat yapılıyor ve bunlar devletin bütçesiyle yapılıyor. Bu statlar Anadolu'nun çeşitli yerlerinde yapılmakta. Biz kendi olduğumuz yerde, kimseden katkı almadan stadımızı yapmaya gayret ediyoruz. Bu takdir edilecek konu. Yapacağımız stadın yükseliğinin yeni açık tribünden daha düşük olduğunu söylüyoruz. Büyütmüyoruz, çok kapasiteli stat yapmıyoruz. 38-40 bin civarında, daha büyük yapma imkanı yok.''