Beşiktaş stat projesine devlet desteği

Ekonomi Bakanlığı, BJK Beşiktaş İnşaat ve Ticaret AŞ'nin destek başvurusuna olumlu yanıt verdi. Bakanlık yatırım için KDV istisnası ve gümrük vergisi muafiyeti sağlanacağını bildirdi

Beşiktaş stat projesine devlet desteği

Beşiktaş'ın yapımı devam etmekte olan Vodafone Arena Stat Projesi için, işletme sürecinde kullanılacak makina, teçhizat ve ekipmanlar için yatırım teşvikinden yararlanacağı açıklandı. Proje bünyesinde koltuk, ısınma ve aydınlatma gibi hizmetlerin kesintisiz biçimde sunulabilmesi için, KDV istisnası ve gümrük vergisi muafiyeti sağlanacak.

Vodafone Arena'ya devlet desteği
Ekonomi Bakanlığı Verilerine göre, Vodafone Arena'nın işletilmesi sürecinde kullanılacak makina, ekipman ve teçcizat yatırım teşviki kapsamında "yatırım teşvik belgesi" verilmesine kararlaştırıldı. Bu kapsamda 154 milyon 280 bin liralık sabit yatırım öngörülen projenin hayata geçmesi için 990 bin dolarlık makina ve teçhizat imalatı yapılacak. Proje kapsamında ise 65 kişi istihdam edilecek.

İşletme sürecindeki malzemeleri kapsıyor
Açıklamaya göre yardım projenin işletme sürecinde kullanılacak malzemeleri kapsayacak. Isıtma ve soğutma işlemlerinin yanı sıra, kullanılacak koltuklar ve aydınlatma hizmetlerinin dahil olacağı destek kapsamında, sağlanan vergis istisnası ile yatırımın çok daha hızlı biçimde hayata geçmesi hedefleniyor. 

847 kişi kapasiteli 147 locanın bulunduğu Vodafone Arena tamamlandığında 41 bin 903 kişi kapasiteye sahip olacak