Beşiktaş-Üsküdar hattının yeni vapurları hazır

Beşiktaş ile Üsküdar arasında hizmet verecek, İstanbul'un yeni vapurların sefere hazır olduğu açıklandı. Yeni vapurlarla iki yaka arası 3.5 dakikaya düşecek

Beşiktaş-Üsküdar hattının yeni vapurları hazır

İstanbul'un panoramik şehir manzarası sunan vapurların ilk kısmınınyapımı tamamlandı. Yolcularına panoramik şehir manzarası sunacak vapurlar, Beşiktaş ile Üsküdar arasındaki mesafeyi 3.5 dakikaya düşürecek

Hedef maliyetleri düşürmek

İstanbul şehir içi yolcu taşımacılığında, şehir içi maliyetleri düşürmek ve gelişen teknolojinin gerisinde kalmamak için 14 gemilik yeni bir planlama yaptıklarını söyleyen Dentur Avrasya Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Morgül, ilk gemilerin sefere hazır olduğunu söyledi. Hazırlanan yeni vapurların evrak işlemlerinin ardından hizmete alınacağını söyleyen Morgül:

"6 ay içinde yapımı devam eden diğer 3 gemi de himete alınacak. 4 yıl içinde bu gemilerin tümünün hizmete alınmasını hedefliyoruz..." şeklinde konuştu. 

İki kıta arası yolculuk 3.5 dakikaya düşüyor

Hazırlanan yeni yolcu vapurları, diğerlerine kıyasla yüzde 40 oranınd daha yüksek hız ve manevra kabiliyetine sahip. Manevra yapmadan direk iskeleye ulaşabilme niteliğine sahip yeni vapurlar, inme ve binme sürelerinde de önemli avantajlar sunuyor. Üsküdar-Beşiktaş arası yolculuk yeni gemilerle birlikte 3.5 dakikaya düşecek.