Beşiktaş Vodafone Arena’da inşaat hızla ilerliyor

Siyah-beyaz renklere gönül verenlerin merakla beklediği Beşiktaş Vodafone Arena’da inşaat tüm hızıyla sürüyor. Kapalı tribün inşaatının yarısının tamamlandığı statta kapalı tribünün de ilk katı bitmiş durumda

Beşiktaş Vodafone Arena’da inşaat hızla ilerliyor

07 Şubat 2014 / Emlakwebtv
Beşiktaşlıların yeni stadı Beşiktaş Vodafone Arena’da inşaat hızla devam ediyor. Zemine beton dökülmeye başlandığı 17 Aralık’tan bu yana gece gündüz çalışılan statta kapalı tribün inşaatının yarısı tamamlanmış, kapalı tribünün de ilk katı artık net bir şekilde görülebiliyor.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın yoğun gayretleri ve desteği ile 24 saat çalışarak stadı belirtilen tarihte bitireceklerini söyleyen Beşiktaş İnşaat A.Ş. Genel Müdürü İhsan Coşkun, "Stadın eski adıyla kapalı tribün şimdiki adıyla D blok dediğimiz bölgede 29 Aralık’ta temelin ilk betonu döküldü. 29 Aralık’tan bugüne kadar 1. kat çıktı. Üst katının da kolon imalatları devam etmektedir.1 ay veya 40 günlük sürede yoğun bir çalışma yapılmıştır. 24 saat esasına göre zaman zaman 2, zaman zaman 3 vardiya halinde çalışılıyor. Bu süre içerisinde temel imalatları bitirilmiştir” dedi.

Yeni açığın ihalesi 12 Şubat'ta 
Otopark kolonlarının bitirildiğini ve üstündeki döşeme betonunun da döküldüğünü belirten Coşkun, “Eski açık tribün olan ve şimdi A blok olarak adlandırılan bölümde temelin bir bölümünün imalatlarına başlandı. C blok yani yeni açığın ihalesi çıktı. Projesi ve herşeyi hazır, bu ayın 12’sinde ihalesi yapılacaktır" diye konuştu.

İnşaat işinde en önemli olayın taşeronlara ödenecek paralar olduğunu dile getiren Coşkun, "Ödeme konusunda başkanımızın ve yönetim kurulumuzun büyük gayretleri var. Bu stadın bütün parasını Beşiktaş kulübü kendi bütçesinden karşılıyor. Başkanımızın bugüne kadar yaptığı ödemelerle, şu anda herhangi bir taşeronumuza hiçbir borcumuz olmadan işi devam ettiriyoruz. O da bizim hızımızı oldukça artıran bir unsur" dedi.

Beşiktaş Vodafone Arena’da son durum ne?
Beşiktaş Vodafone Arena’nın son durumunu izlemek için tıklayın.