Beşiktaş Vodafone Arena’nın ismi değişecek mi?

Beşiktaş yönetimi inşaatı devam eden Vodafone Arena Stadı'na Süleyman Seba'nın ismini vermek istiyor. Peki Vodafone bu talebe ne cevap verecek?

Beşiktaş Vodafone Arena’nın ismi değişecek mi?

Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefat etmesinin ardından BJK Başkanı Fikret Orman, yapımı süren Vodafone Arena Stadı'na Süleyman Seba'nın adının verilebileceğini söyledi. Orman, “Şu anda acımız çok büyük. İlerleyen zamanda Vodafone ile görüşmeler yapacağız. Bu stada Süleyman Seba'nın adını vermek istiyoruz. Yönetim kurulunda da bu yönde karar alacağız. Süleyman Seba'nın ismiyle yan yana olmak her sponsora katkı sağlar. Mutlaka bunun da düşünülmesi lazım” dedi.

Türkiye Gazetesi’nden Hüseyin Eroğul’un haberine göre Beşiktaş ile stadın sponsoru Vodafone arasında yapılan anlaşmada siyah beyazlı kulübün, isim değişikliğine gitme yetkisi yok. Bu nedenle Beşiktaş yönetimi yine de alternatif bir plan geliştirmeyi ihmal etmedi. Yapılacak olan Beşiktaş Üniversitesi'nin adının “Beşiktaş Kabataş Süleyman Seba Üniversitesi” şeklinde değiştirilebileceği belirtiliyor. Beşiktaş Kulübü'nde hali hazırda iki tesiste Seba'nın adı yer alıyor. Fulya'daki BJK Fulya Süleyman Seba Kompleksi'nin yanı sıra Dikilitaş'ta da BJK Süleyman Seba Spor Salonu'nunda efsane başkanın adı var. Ayrıca Seba'nın yaşadığı Akaretler'deki caddenin adı da Süleyman  Seba Caddesi. 

Beşiktaş Vodafone Arena’da son durum ne?

Beşiktaş Vodafone Arena reklam filmi için tıklayınız.