7. Uluslararası Beton Yarışması'nda kazananlar belli oldu

Yedinci Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın kazananları belirlendi. Birincilik Ödülü Weeping Wall projesi ile Merve Eflatun, T. Gürciyan ve Yasin Ulutaş'ın oldu

7. Uluslararası Beton Yarışması'nda kazananlar belli oldu

Türkiye Ayağı TÇMB yayını olan BETONART tarafından sürdürülen Yedinci Uluslararası Beton Tasarım Yarışması'nın kazananları belli oldu. Bu yıl "Metamorfoz" temasıyla düzenlenen yarışmada birinciliği Weeping Wall projesi  ile Merve Eflatun, Tamar Gürciyan ve Yasin Ulutaş kazandı. 

Yedinci Beton Tasarım Yarışması
Mimarlık, tasarım ve mühendislik öğrencilerinden beton ve metamorfoz ilişkisinin incelenmesinin istendiği yarışmanın Türkiye ayağının jürisini Cem İlhan, Yeşim Hatırlı, Nilüfer Kozikoğlu, Ferhat Hacıalibeyoğlu ve Nurbin Paker gibi isimler oluşturdu. 11 Haziran 2016 Cumartesi tarihine kadar yapılan değerlendirmelerle birlikte birinciliği Merve Eflatun, Tamar Gürciyan ve Yasin Ulutaş Weeping Wall projesiyle almaya hak kazandı.

İkincilik ödülünü Hacer Bozkurt, Hüseyin Çifel ve Kamile Öztürk Conctering the Dots projesiyle alırken, üçüncülük ödülü ise Con/Drone projesiyle Erenalp Saltık'a gitti. Mansiyon ödülü ise CoWo isimli proje ile Aygen Erol ve Ömer Yeşildal'ın oldu.

Dört Avrupa ülkesine yayılan proje
2015-2016 akademik yılında dört Avrupa ülkesinde sürdürülen Yedinci Uluslararası Beton Tasarım yarışması'nın Türkiye ayağının kazananları 4-11 Eylül tarihleri arasında Berlin'de düzenlenecek Basterclass'a katılma hakkını elde etti