Beton yol Türkiye'ye yayılıyor

Son yıllarda Türkiye çapında yayılım gösteren "beton yol" yatırımlarının son halkası Samsun oldu. Betonsa ve Samsun Belediyesi İş birliği ile Samsun'a "Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol" döşendi

Beton yol Türkiye'ye yayılıyor

Karayollarında onarım masraf ve zamanında önemli tasarruflar sağlayan "beton yol" yatırımında son halka Samsun oldu. Betonsa ve Samsun Belediyesi'nin iş birliği ile Samsun da "silindirle sıkıştırılmış beton yol"a sahip oldu.  

Hazır Beton Toplantısı Samsun'da yapıldı
Betonsa önderliğinde Samsun'da gerçekleştirilen Çimento Sektörü Hazır Beton Meslektaşları Toplantısı'nda gündemi beton yol konusu oluşturdu. Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği temsilcilerinin de katılım gösterdiği toplantı öncesinde "Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol Uygulama Sahası"na yönelik teknik bir ziyaret gerçekleştirildi. 

Beton yol Türkiye'ye yayılıyor

Beton Yol'un maliyet ve işgücü katkısı
Son yıllarda karayolları onarım masraflarına ve harcanan zamana karşı etkili bir çözüme kavuştuklarını belirten Akçansa Hazır Beton ve Agrega'dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Musa Keşaplı da bu çözümün, özellikle ağır taşıt trafiği bulanan yollarda, belediye kontolü olan şehir içi yollarda ve il özel idareleri yetki alanındaki köy yollarında uygulanabileceğini belirtti. Keşaplı:

"Bu ürün kolaylık, ekonomiklik ve kalıcılığı ile önemli bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor." dedi. 

Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol, Samsun'da
Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Kurt, Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Betonsa iş birliği ile Samsun'da uygulanan Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yolların önemine dikkat çekti. Kent yerleşkesinin amfi tiyatroyu andırması nedeniyle asfalt yolların yağmur ve selden etkilenerek önemli zararlar gördüğünü vurulayan Kurt, 5-6 yıllık bir zaman diliminde ise beton yolların yapımıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini ve bugüne kadar da yirmiye yakın köy yolunu bu metotla düzelttiklerini aktardı. Kurt:

"Önümüzdeki 3 yılda 1.200 kilometre yolun betona dönüştürülmesini hedefliyoruz. Bu da 1,5 milyon metreküp beton anlamına geliyor." dedi.