BETONART Mimarlık Yaz Okulu 15'incisi Adana'da gerçekleşiyor

OYAK Adana Çimento’nun desteğiyle gerçekleşen BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 5 Ağustosta başlayan 15.si’ 13 Ağustos akşamı yapılacak sertifika töreni, sergi ve çalışmaların sunumu ile sona erecek.

BETONART Mimarlık Yaz Okulu 15'incisi Adana'da gerçekleşiyor

2002 yılından beri TÇMB (Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği)’nin  “BETONART”  markası altında mimarlık öğrencilerine yönelik düzenlediği ve OYAK Adana Çimento’nun desteğiyle gerçekleşen BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nun 5 Ağustosta başlayan 15.si’ 13 Ağustos akşamı yapılacak sertifika töreni, sergi ve çalışmaların sunumu ile sona erecek. 

BETONART Mimarlık Yaz Okulu 15'incisi Adana'da gerçekleşiyor

15'incisi Adana'da gerçekleşiyor

Küratörlüğünü Nilüfer Kozikoğlu’nun yaptığı çalışmanın bu yılki teması “nFORM nSCRIPT”. Moderatörlerin, Coşkun Çağlar Armağan, Ozan Avcı, Avşar Gürpınar, Ertunç Hünkar ve Ecem Sarıçayır,  temaya bağlı olarak odaklanmayı tercih ettikleri konular –yüzey kırıklarının sınırları, akışkanlıktan elde edilecek çeşitlilikler, hareketle formu yakalamak, betonun düşey kesiti ve yapısal örgü- üzerine katılımcılarla birlikte betonla çok farklı malzemeleri bir araya getirerek birbiri ardına deneysel çalışmalara imza attılar. Bu çalışmalar sırasında betonla, alternatif kalıp malzemeleri ve şekil alma teknikleri kullanılarak küçük ölçekli çok sayıda ürünün çıkarıldı. Bu deneysellik ve bu yıl 15.sinin gerçekleşiyor olması Adana’ da gerçekleşen  BETONART Mimarlık Yaz Okulu’nu geçmiş yıllarda düzenlenen yaz okullarından farklı kılıyor. 

BETONART Mimarlık Yaz Okulu 15'incisi Adana'da gerçekleşiyor

Kapanış ve sunum gecesi 13 Ağustos'ta

18 üniversiteden 26 mimar adayının katıldığı Yaz Okulu’nun kapanış ve sunum gecesi 13 Ağustos saat 18:00’de OYAK Adana Çimento Fabrikası’nda düzenlenecek. Eski yaz okulu katılımcılarının, moderatörlerinin de davetli olduğu gecede öğrencilere katılım sertifikaları TÇMB Ceo’su İsmail Bulut tarafından verilecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Öğr. Gör. Michael Edward’ın ve Bilgi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Ar. Gör. Cansu Cürgen’nin de konuk olarak katılacağı kapanış gecesinde öğrenciler 9 günlük süreci ve yaptığı çalışmaları anlatacaklar.