Betonik Fikirler Proje yarışmasına yoğun ilgi

Akçansa tarafından bu yıl yedinci kez düzenlenen Betonik Fikirler Proje Tasarım yarışmasına rekor düzeyde katılım gerçekleşti. Birinciliği İTÜ ve Sabancı Üniversitesi öğrencileri kazandı

Betonik Fikirler Proje yarışmasına yoğun ilgi

Akçansa tarafından organize edilen ve bu yıl yedinci kez gerçekleşen Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması'na rekor düzeyde ilgi gösterildi. 104 farklı üniversiteden 880 kişinin başvuruda bulunduğu yarışmada birincilik ödülü, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sabancı Üniversitesi öğrencileri tarafından paylaşıldı. İkincilik ödülü Selçuk Üniversitesi ve Akdeniz Üniversitesi ekipleri tarafından paylaşılırken, Boğaziçi Üniversitesi ise üçüncü oldu. 

Betonik Fikirler Proje Tasarım Yarışması
Ödül töreninde yaptığı konuşmada Betonik Fikirler'in önemli bir üniversitesi sanayi iş birliği platformu olma özelliği taşıdığını vurgulayan Sabancı Holding Sanayı Grup Başkanı Mehmet Hacıkamiloğlu, tüm dünyada ve ülkemizeki üretkenliğin artışı ve özgün ürünlerle rekabet yeteneğinin güçlendirilmesi yönündeki çalışmaların önemine dikkat çekti. Hacıkamiloğlu, bu anlamda en önemli rolun temel araştırmadan uygulamaya geçiş ve üniversite-sanayi aktörlerine düştüğünü de vurgulayarak:

"Betonik Fikirler Proje Yarışması, gençlerin yaratıcılığını destekleyerek, onları inovasyona teşvik ederek, gelişimleri için destek vererek üzerine düşen görevi yerine getirmeye önümüzdeki yıllarda da devam edecektir” dedi.

Akçansa'nın genç yeteneklere büyük önem verdiğini söyleyen Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar da, Betonik Fikirlerin gençlerin katılımı için doğru bir platform olduğunu söyledi. Zenar, bu seneki katılımın yüksekliğine de dikkat çekerek:

"Hem gençlerin seslerini duyurmalarına aracı oluyor, hem de iş dünyasının aradığı genç ve yetenekli bireyleri karşımıza çıkarıyor. Bu yıl proje yarışmamıza gelen başvuru sayısının ikiye katlanarak 104 üniversiteden 880 kişi gibi bir rakama ulaşması da ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor" ifadelerini kullandı.