Beyaz, Bakırköy’de ‘Narin Kadife’yi dönüştürecek

Beyaz İnşaat, 2013 yılında 5 yeni projeye başlayacak. Bu projeler arasında Bakırköy Veliefendi’nin yanında yer alan eski Narin Kadife yerine yapılacak dönüşüm projesi de bulunuyor

Beyaz, Bakırköy’de ‘Narin Kadife’yi dönüştürecek

6 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Bugüne kadar 2 milyon metrekarenin üzerinde inşaat yaparak, AVM, konut ve ofis projeleri hayata geçiren Beyaz İnşaat, bu yıl 5 projeyi tamamlayıp, 5 yeni projeye başlayacak. Capacity Alışveriş Merkezi’nin ortaklarından ve özellikle, Beylikdüzü, Bağcılar, Güneşli bölgelerinde projeler geliştiren Beyaz İnşaat’ın bu yıl start vermeyi planladığı en önemli proje, Bakırköy Kartaltepe’de Veliefendi Hipodrumu’nun hemen yanında bulunan eski Narin Kadife arazisi.

Posta Emlak Sayfası’nın sorularını yanıtlayan Beyaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Seyfi Beyaz, Narin Kadife’nin yıllardır faaliyet gösterdiği arazinin kendi arazileri olduğunu belirterek, bu arazi üzerine bu yıl içerinde bir konut projesi hayata geçirmeyi planladıklarını anlattı. Seyfi Beyaz, 15 bin metrekare büyüklüğe sahip araziyle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından plan çalışmalarının devam ettiğini, kısa bir süre içinde plan çalışmalarının tamamlanmasını beklediklerini ifade etti.  Arazi üzerinde yüksekliği 70 metreyi bulan bir proje yapacaklarını anlatan Seyfi Beyaz, “Yılsonunda başlamayı planladığımız projemizde 1+1’den 3+’e kadar farklı tip ve büyüklüklerde konutlar yer alacak. Ayrıca konutların altında cadde mağazaları bulunacak. Veliefendi Hipodrumu çevresinde eski birçok fabrika ve üretim tesisi bulunuyor. Bilindiği gibi bölgede kentsel dönüşüm çalışmaları da devam ediyor. Beyaz İnşaat olarak, süren kentsel dönüşüm çalışmalarına, biz de içinde tekstil atölyelerinin, otomotivle ilgili iş yerlerinin bulunduğu eski Narin Kadife arazisini dönüştürerek katkıda bulunacağız” dedi.

2013’te 5 projeye start verecek
Seyfi Beyaz 2013 yılı içerisinde 5 yeni projeye başlayacaklarını anlatarak, “Bu projelerden biri Bakırköy’deki eski Narin Kadife’nin yanında yükselecek, bir diğeri ise, Bağcılar’da yapımına devam ettiğimiz 90 dairelik Şehribahar projesinin yakınlarında olacak. Bunların dışında Beylikdüzü’nde iki, İkitelli’de bir projeye daha başlayacağız diye konuştu.

Yıl sonuna kadar 5 proje tamamlanacak
Seyfi Beyaz, bu yıl içinde devam eden 5 projeyi de tamamlayarak teslim edecekleri bilgisini verdi.

Beyaz İnşaatın bu yıl içinde teslim edeceği projeler şöyle:
Beyaz Tower/İkitelli: Ofis ve dükkanlardan oluşan 121 bağımsız bölüm yer alıyor. 4 ay önve inşaatına başlayan kat bahçeli ofislerin yer alacağı proje yılsonunda teslim edilecek.
Beyaz Residence/Güneşli: 63 daire ve 4 dükkandan oluşan butik proje yılsonunda tamamlanacak. Projede fiyatlar 200 bin TL ile 500 bin TL arasında değişiyor.
Beyaz Center/Beylikdüzü: 44 daire ve 27 cadde mağazasından oluşan proje, az katlı yatay mimariye sahip. Proje bu yıl içinde teslim edilecek.
White Home/Beylikdüzü: 51 daire ve 3 10 dükkandan oluşuyor. Bu yılsonu teslim edilecek projede açık havuz ve sosyal tesisler yer alıyor.

Proje Bilgisi: Köy