Beykoz mega projeleri bekliyor

3. Köprü'nün hizmete girmesi ile birlikte İstanbul'un en cazip yatırım merkezlerinden biri haline gelen Beykoz, şimdi de Üsküdar-Beykoz metrosunu beklemeye başladı. Hat 2019 yılında hizmete açılacak

Beykoz mega projeleri bekliyor

2. Köprü'nün yapımının ardından hızlı bir yapılaşma sürecine giren Beykoz gayrimenkul piyasasının, yakın tarihlerde hizmete girmesi beklenen iki mega proje ile birlikte daha da değerlenmesi bekleniyor. Bölge, bir taraftan 3. Köprünün hizmete alınması ile birlikte İstanbul'un yatırım açısından en cazip bölgelerinden biri olmaya aday gösterilirken, diğer yandan da 2019 yılında faaliyetlerine başlaması planlanan Beykoz-Üsküdar metro projesini beklemeye başladı. Hattın, iki ilçe arasındaki mesafeyi 22 dakikaya indirmesi planlanıyor.

Beykoz'da markalı konut pazarı
Beykoz'da markalı konut pazarının 2004 yılına uzanan bir geçmişi olduğunu ve bölgede yaklaşık 10 firmanın rekabet ettiğini vurgulayan EVA Gayrimenkul uzmanları, "Özel Proje Alanı" ilanının ardından, çok sayıda yatırımcının arazi toplamaya başladığına da dikkat çekti. EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, Yatırımcı firmaların arsa sahipleri ile yüzde 50 kat karşılığı anlaşmaya vardıkları bilgisini verdi. 

Beykoz mega projeleri bekliyor

Fiyat aralığı: 2.910-27.000 TL arasında değişiyor
EVA Gayrimenkul tarafından yapılan araştırmaya göre, bölgede inşası süren ve satışa çıkarılan yeni proje sayısı oldukça az... Gümüşsuyu Mahallesi'nde ve çevresinde ise mevcut veya inşa halinde nitelikli bir konut projesi bulunmuyor. Bölge genelinde 2+1'den 5+1'e kadar farklılaşan dairelerle, 5+1, 5+2, 6+2 ve  7+2'ye kadar değişen villa tipi konutlar bulunuyor. 

Riva ve Beykoz bölgesinde ise farklı fiyat aralığı gözlemleniyor. Ortalama metrekare birim fiyatının 2.910 TL'den başladığı Riva Bölgesinde 27.000 TL'ye kadar genişleyen bir yelpaze bulunuyor. 

A sınıfı ofislerde ortalama metrekare kirası: 12-15 dolar
Ofis sektörü açısından da Kavacık'ın önem kazandığını gösteren EVA Gayrienkul araştırmasında ortalama ofis metrekare fiyatları ise 12-15 dolar aralığında seyrediyor.