Beykoz'da metrekare fiyatları 27 bin TL'ye ulaştı

3. Köprü'nün açılması ve Üsküdar - Beykoz metrosunu yapımına başlanması ile birlikte değeri artacak olan Beykoz'da metrekare fiyatları 27 bin TL'ye ulaştı

Beykoz'da metrekare fiyatları 27 bin TL'ye ulaştı

3. Köprü'nün açılması ve Üsküdar - Beykoz metrosunu yapımına başlanması ile birlikte değeri artacak olan Beykoz'da metrekare fiyatları 27 bin TL'ye ulaştı. EVA Gayrimenkul Değerleme Uzmanı Esin Ağar ve Öyküm Öngiden, Beykoz'un 2. köprünün yapımından sonra hızla kentleşme sürecine girdiğini ve 3. köprünün tamamlanıp hizmete girmesi ile birlikte bölgenin yatırım açısından çok daha cazip bir konuma yükseleceğini söylüyor. Yapılması planlanan Üsküdar - Beykoz metro hattının da bölgeye ilgili daha da arttıracağını ve metro çalışmaları başlar başlamaz bölgedeki konut fiyatlarının hızla yükseleceğini söylüyor. 

Beykoz'da metrekare fiyat aralığı 2 bin 910 TL ila 27 bin TL 

Beykoz'da belli başlı inşaat firmalarının planladığı çok sayıda konut projesi olmasına rağmen inşası devam eden ve satışa çıkan yeni proje sayısının oldukça az olduğunu dile getiren Ağar ve Öngiden, Beykoz geneline bakıldığında 2+1, 3+1, 4+1 ve 5+1 tipte dairelerle, 5+1, 5+2, 6+2 ve 7+2 tipte villaların görüldüğünü belirtiyor. Riva ve Beykoz bölgesinde bulunan projelerde birim satış fiyatlarının daha düşük olduğunu söylüyor. Bölgede villa tipi ve diğer konutların ortalama birim metrekare satış fiyatlarının 2 bin 910 TL ile 27 bin TL aralığında değiştiği ifade ediliyor. 

A sınıfı ofislerin metrekare fiyatları 12 bin dolardan başlıyor

TEM Otoyolu üzerinde yer alan Kavacık'ın önem kazandığını söyleyen Ağar ve Öngiden, FSM Köprüsü'nden kolay ulaşım imkanı ile Kavacık'ın alternatif ofis alanı olarak gelişim gösterdiğini söylüyor. 2016 yılının ilk çeyreğinde Kavacık'ta A sınıfı ofislerin doluluk oranının yüzde 93 olduğunu söyleyen Ağar ve Öngiden, A sınıfı ofislerde minimum ve maksimum kira değerlerinin metrekare bazında 15-25 dolar talep edildiğini, gerçekleşen kiralamarın ise 12-15 dolar aralığında seyrettiğini söylüyor.