Beykoz'un değerli arsası için şaşırtan rapor

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beykoz Riva'da, denize sıfır konumda bulunan arazisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından "spor tesisleri alanı" ilan edildi. Bakanlığın, İstanbul'daki arazi için Isparta-Süleyman Demirel Üniversitesi'nden görüş alması ise şaşkınlıkla karşılandı

Beykoz'un değerli arsası için şaşırtan rapor

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Beykoz Riva'da yer alan değerli arazisi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından spor tesisleri alanı olarak ilan edildi. Bakanlığı, İstanbul Riva'da yer alan denize sıfır bu arazi için Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nden görüş alması ise ilgi çekti. 

CHP'li meclis üyelerinden itiraz
CHP'li Belediye Meclis üyelerinden Hüseyin Sağ, İstanbul'daki Üniversiteler yerine Isparta'dan görüş alınmasını eleştirerek, bu isteğin, önceden alınmış uygun görüşler için yürütüldüğünü söyledi. Sağ:

"Demek ki garantisi alınmış. Rapor kendi tespitleri ile çelişiyor. Hepsinin ortak görüşü, Beykoz'a marka değeri katılacak. Sanki bilim insanı değiller de ticari açıdan değerlendiriyorlar. Tüccar mısınız, işadamı mı, öğretim görevlisi mi?" şeklinde konuştu. 

Isparta'dan İstanbul'a: "Türk futbolunu geliştirir" önerisi
Riva Deresinin hemen yanında yer alan arazi için bir rapor hazırlayan Süleyman Demiral Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr İlker Erkan, projenin Türk futboluna hizmet edeceğini ve Beykoz'un marka değerini artıracağını belirterek:

"Bu doğrultuda Türk futbolunun uluslararası arenada rekabetçi olabilmesi, Türk futbolunu yöneten mekanizmanın tümünün bir arada prestijli ve modern tesislerde hizmet vermesi ve ülke futbolunun geliştirilerek uluslararası başarıların artırılabilmesine katkı sağlayacaktır..." ifadesine yer verdi.