Beylikdüzü’nün en büyüğü Yeşil Vadi’ye komşu oldu

Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı tarafından Beylikdüzü’nde 1 milyon metrekarelik bir alanda kurulacak Yeşil Vadi projesinin karşısında inşa edilen Kalekent projesinin 2. Etabında satışlar başladı. Kalekent bölgede en büyük araziye sahip proje olmasıyla dikkat çekiyor

Beylikdüzü’nün en büyüğü Yeşil Vadi’ye komşu oldu

23 Mayıs 2014 / Posta Gazetesi

Beylikdüzü’nde, 1 milyon metrekarelik bir alanı kaplayacak Yeşil Vadi projesinin tam karşısında yer alan Kalekent’in 2. Etabında satış süreci başladı. Gül İnşaat, Liv Yapı ve 3S Kale ortaklığı tarafından hayata geçirilen projenin ikinci etabında toplam 650 konut yer alacak. 2+1, 3+1 ve 4+1 daire tiplerinin bulunduğu 2. Etapta fiyatlar ise metrekare bazında 2 bin 700 liradan başlıyor.

‘Yüzde 20 kazandırdı’

Konumlandığı bölgede en büyük araziye sahip konut projesi olmasıyla öne çıkan Kalekent’in yüzde 60’ı ise satıldı. Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, Kalekent projesine gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirterek, “Yapımına başlayacağımız 2. Etapta metrekare fiyatları 2 bin 700 liradan başlıyor. Proje daha başlamadan yüzde 20 kazandırdı. Bu etaptaki daireleri 2016 yılının son çeyreğinde her şeyiyle tamamlayarak sahiplerine teslim edeceğiz. Buraya yatarım yapanlara en az yüzde 50 pirim kazandıracağız” dedi. Metin Gül, yatırımcılara, 60 ay vadeye yüzde 0,94 faizle banka kredisinin yanı sıra şirket bünyesinde 36 ay yüzde sıfır faiz ile Kalekent’li olma fırsatı sağladıklarını da belirtti.

2 bin metrekarelik satış ofisi

Liv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Aydın ise, proje kapsamında 2 bin metrekarelik alana satış ofisini inşa ettiklerini belirterek, “2 bin metrekarenin bir satış ofisi için büyük olduğu düşünülebilir fakat biz satış ofisimizi ziyaret eden müşterilerimizin hem rahat etmesini hem de proje ile ilgili akıllarında olan her soruya satış ofisimizde yanıt bulmalarını istedik. 2+1 ve 3+1 örnek dairelerimizi de satış ofisimizin alt katında konumlandırdık” diye konuştu.

Arazi sahibi 3S Kale Yönetim Kurulu Üyesi Mevlüt Alp Gürün ise, Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığı ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek, hızla yükselen projede satışların çok iyi gitmesinden mutlu olduklarını dile getirdi. 

Basın Express’e yeni proje

Gül İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Metin Gül, şirket olarak yeni bir projeye daha başlayacaklarının müjdesini verdi. Basın Express Yolu’nda hayata geçirilecek projenin otel, rezidans, ofis ve ticari ünitelerden oluşan karma bir proje olacağını söyleyerek, yeni projenin 16 dönümlük arazi üzerinde inşa edileceğini belirtti.