Beyoğlu Belediyesi'nden atık yağ seferberliği

Beyoğlu Belediyesi atık yağ toplama çalışmalarını sürdürüyor. Belediye'den yapılan açıklamaya göre, son bir ayda toplanan atık yağ miktarı 15 bin litreyi geçti

Beyoğlu Belediyesi'nden atık yağ seferberliği

Atık yağ toplama çalışmalarını sürdüren Beyoğlu Belediyesi, son bir ayda evlerden ve işletmelerden toplanan atık yağ miktarının 15 bin litreyi geçtiğini açıkladı.

Beyoğlu Belediyesi atık yağ topluyor
Beyoğlu Belediyesi çevre ve ekonomiye olumsuz etkiler taşıyan  atık yağ toplama ağını her geçen gün daha da genişletiyor. Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu hizmeti daha geniş bir alana yaymak adına bilgilendirme çalışmalarını da aralıksız sürdürüyor. Yürütülen bilgilendirme çalışmaları sonucu toplanan atık yağ oranları her geçen gün artarken sadece geçtiğimiz ay içinde işletmelerde 14 bin 150 litre, evlerden ise 165 litre atık yağ toplandı.

Atık yağ toplama eğitimi
Atık yağların toplanması konusunda bilinç yaratma adına son olarak geçtiğimiz günlerde Semt Konakları kursiyerlerine eğitim verilirken, bilgilendirilen vatandaşlardan projeye destek olmaları istendi. Verilen eğitimlerde atık yağların toplanmasının önemine vurgu yapıldı. Ayrıca vatandaşlara atık yağ kutuları dağıtılarak, deterjan ve temizlik süngeri hediye edildi.

Projenin yaygınlaşması adına Beyoğlu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ilçede bulunan tüm Semt Konakları, Muhtarlıklar, Okullar ve Camilerde toplama noktaları oluştururken, vatandaşla da 4440160 numaralı telefonu arayarak belediye görevlilerine atık yağlarını kapılarından teslim edebiliyor.