Beyoğlu'nda alt yapı turizmi canlandırdı

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan: ' Belediyemizin Yüksek Kaldırım'daki yol ve alt yapı çalışmaları turizmin gelişimine büyük katkı sağladı.' dedi

Beyoğlu'nda alt yapı turizmi canlandırdı

Beyoğlu Belediyesi'nin, Karaköy Bölgesi'nde gerçekleştirdiği yol çalışmaları sonucu otelleşme hızlandı ve insan trafiği, Taksim'den Karaköy'e indi.

Demircan, esnaf ziyaretini sürdürüyor
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ilçede har hafta gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerini, sürdürüyor. Demircan, önceki gün Okçu Musa Camii'nde kaldığı Cuma Namazı'nın ardından Şişhane'de yapılan çalışmaları inceledi. Demircan, Galata meydanında, Tomtom Mahallesi, Şahkulu Mahallesi, Bereketzade Mahallesi ve Müeyyetzade mahalle muhtarlarıyla sohbet etti. Demircan, daha sonra Yüksek Kaldırım caddesinde yeni açılan işyerlerini ve yapılan çalışmaları inceleyerek Karaköy'e indi.

Yatırımlar bölgeye olan ilgiyi artırdı
Demircan, burada yaptığı açıklamada, belediyenin yapmış olduğu çalışmalar ile bölgede yeni otel ve işyerlerinin sayısının arttığını söyledi. Demircan, bölgeye adeta hayat geldiğini aktararak "Yüksek Kaldırım'da canlanma, 2010 yılında ki çalışmalarımızın akabinde geldi. Biz o zaman inanıyorduk ki yolları doğru restore edersek yol bakımlarını doğru yaparsak , projeli yollar yaparsak, çevre bundan etkilenecek. Ve görüyoruz ki; yapılan yol çalışmalarıyla buranın kimliği değişti."dedi.

Beyoğlu Alt Yapı Çalışmaları
Demircan, bölgede turizme yönelik hizmet veren alt kattaki binaların üst katları da etkilediğini vurguladı. Demircan, bu projeyi bölgenin her tarafında uyguladıklarını ifade ederek "Bu koridorun çalışıyor olması, Karaköy' deki otelleşmenin önünü açmıştır. İnsan birikimini, Taksim Meydanı'ndan Karaköy'e indirmiştir. Buna şimdi Bankalar Caddesi de eklendi. Yüksek Kaldırım, Karaköy, Bankalar caddesi, Galata Kulesi'nin alt tarafları hızlı bir dönüşüm trendinde. Bu bölge, geleceği her gün parlayan bir muhit olarak ön plana çıkıyor." dedi.