Beyoğlu'nun tadını kaçırdılar: İnci boşaltılıyor

Beyoğlu'nda profiterollleri ile simge haline gelen, Tarihi Cercle D’Orient binasında yer alan İnci Pastanesi zabıta müdahalesi ile boşaltılıyor

Beyoğlu'nun tadını kaçırdılar: İnci boşaltılıyor

7 Aralık 2012 / emlakwebtv
Beyoğlu'nun simgelerinden olan İnci Pastanesi sabah saatlerinde gelen Beyoğlu Belediyesi zabıta ekipleri tarafından boşaltılmak istendi.
Emek Sineması'nın da kapatılmasına neden olan proje nedeniyle kira sözleşmesi yenilenmeyen İnci Pastanesi'nin tahliye edilmesi istenmişti. Tahliye isteğine karşı dava açan ve mahkeme sonucunu bekleyen pastanenin sahibi Musa Ateş, bugün (7 Aralık 2012) zabıta ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştı.
Tarihi Cercle D’Orient binasında yer alan Beyoğlu’nun en köklü işletmelerinden İnci Pastanesi boşaltılıyor.
Zabıta ekipleri Yargıtay'ın tahliye kararlarını onaylamasının ardından bu sabah habersiz bir şekilde taşıma kamyonetleri ile İnci ve diğer komşu dükkanların önlerine geldi. Dükkanları boşaltmaya başladıklarında İnci’nin tezgahında meşhur profiterölleri halen duruyordu.

İstiklal Caddesi'nin en eski işletmelerindendi
1944 yılından beri hizmet veren İnci Pastanesi İstiklal Caddesi’nde yer alan en eski işletmelerden biriydi.
Giriş katında İnci Pastanesi’nin bulunduğu Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait Cercle D’Orient binası Emek Sineması ile birlikte özelleştirilerek, komşu yapı adasındaki Demirören İstiklal AVM gibi, içinde çok salonlu sinemaların da bulunacağı bir alışveriş merkezine dönüştürülmek isteniyor.