Beyoğlu, Tunuslu misafirlerini ağırladı

Beyoğlu, 6. Kültürlerarası Sanat Diyalogları Festivali kapsamında Tunuslu misafirlerini ağırladı

Beyoğlu, Tunuslu misafirlerini ağırladı

Her yıl farklı ülkelerden onlarca sanatçıyı Beyoğlu’nda taşıyan 6. Kültürlerarası Sanat Diyalogları Festivali, Tunus Kültür ve Sanatını Beyoğlularla buluşturdu.  

2013 yılında Tunus’un Tözör Belediyesi ile kardeş Kent Anlaşması İmzalayan Beyoğlu Belediyesi, ‘6. Kültürlerarası Sanat Diyalogları Festivali’ kapsamında Tunus Kültür Programı düzenledi. Şişhane Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tunus Başkonsolosu Neyla Chala Chebaane, Tunuslu misafirler ve vatandaşlar katıldı.

Tunus Halk Müziği’nin en güzel ezgileri ile başlayan etkinlik, Tunus Halk Dansları ile devam etti. Gecede izleyicileri büyüleyen ezgiler ve danslar büyük alkış aldı. Tunus yerel kıyafetleri defilesi de sunuldu. Tunus kültürünün farklı alanlarda en güzel örneklerinin yer aldığı etkinlikte adeta Tunus Beyoğlu’na taşındı.

Demircan: "Dünyayı Tunus'ta tanıdım
Tunuslulara Arapça seslenen Başkan Demircan, Tunus’a Arapça öğrenmeye gittiğini ve kendisi için Tunus’un çok farklı bir yere sahip olduğunu söyledi.  Dünya’yı Tunus’ta tanıdığını vurgulayan Başkan Demircan, “Orada pek çok ülkeden arkadaşım oldu. Hepsi gelip gittiler. İlişkilerimizi hiç bozmadık. Orada edindiğimi ilhamla burada pek çok şey yaptık” dedi.

Demircan, Belediye Başkanı olduğu sürece de hiçbir zaman Tunus’u unutmadığını, öğrenci değişim programı ile her zaman aktif olduklarını söyledi.