Beyoğlu'nun 6 mahallesinde Riskli Alan kararı

İstanbul Beyoğlu ilçesinin 6 mahallesinin riskli alan ilan edilmesine dair Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı

Beyoğlu'nun 6 mahallesinde Riskli Alan kararı

İstanbul ili Beyoğlu ilçesinde yer alan 6 mahalle riskli alan edildi. Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu Kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Karar, yaklaşık 123.25 hektarlık alanı ve Fetihtepe, Piripaşa, Piyalepaşa, Keçecipiri, Kaptanpaşa ve Kulaksız mahallelerini kapsıyor. 

Beyoğlu'nun 6 mahallesi riskli alan bölgesi içinde
İstanbul İli Beyoğlu İlçesi sınırları içinde bulunan ve bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Bakanlar Kurulu Kararı'nda şu ilçelerin Riskli Alan ilan edilen bölge sınırları içinde yer aldığı açıklandı:

- Kaptaşa
- Fetihtepe
- Keçecipiri
- Piripaşa
- Piyalepaşa
- Kulaksız

Beyoğlu'nun 6 mahallesinde Riskli Alan kararı

123.25 hektarlık alanda Riskli Alan ilanı
Resmi Gazete'nin bugün yayınlanan sayısında yer alan Bakanlar Kurulu Kararı ile, söz konusu ilçelerde riskli ilan ilanının hayata geçirileceği belirtilirken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2.6.2016 tarihli ve 6754 sayılı yazısı üzerine ve 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Kanunun 2'inci ve ek 1 inci maddelerine dayanarak bu kararın alındığı bilgisine yer verildi. 

Söz konusu alan yaklaşık 123.25 hektarlık alanı kapsıyor.