Beyttürk İnşaat Dubai'den dev satışla dönüyor

8-10 Eylül tarihleri arasında Dubai'de gerçekleşen Cityscape Global 2015'e katılan Beyttürk İnşaat, fuarda 10 milyon dolarlık satış gerçekleştirdiğini açıkladı

Beyttürk İnşaat Dubai'den dev satışla dönüyor

Dubai Cityscape Global 2015 fuarına katılan Beyttürk İnşaat, fuar süresince 10 milyon olarlık satış gerçekleştirdiğini duyurdu. Firma, Dubai'de, Yalova'da hayata geçirilen Beytepe projesinin bir blok satışını gerçekleştirdiği açıkladı.

Beyttürk İnşaat'tan 10 milyon dolarlık satış
Tüm dünyanın en önemli gayrimenkul buluşmalarından biri olarak dikkat çeken Dubai Cityscape Global 2015'te Beyttürk İnşaat'ın Körfez yatırımcısından büyük bir ilgi gördüğünü belirten Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Türkiye'nin Körfez sermayesi açısından çok cazip bir ülke olduğunu söyledi.Mütekabiliyet yasasının ardında Körfez Bölgesi'nden gelen talebin her geçen gün arttığını belirten Barman:

Beyttürk İnşaat Dubai'den dev satışla dönüyor

"Biz de Beyttürk olarak bu yıl da bu fuara katılarak projelerimizi yabancı yatırımcılarla ve fonlarla buluşturmayı amaçladık. Hedefimiz ve misyonumuz doğrultusunda ülkemize değer katan projeler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. " dedi. 

Yabancı yatırım hacmi 25 milyon dolar
Dubai'de gerçekleştirilen Cityscape Global 2015 etkinliğinin dünyanın dört bir yanından gelen gayrimenkul firmaları ve projelerinin buluşma platformu olarak önem taşıdığını belirten Barman, Türkiye'de yabancı yatırım hacminin son on yılda 25 milyar dolara yükselmiş bulunduğunu söyledi. Barman, Türkiye'nin bu tür fuarlarla Körfez ülkeleri arasındaki yatırım ilişkilerini daha da sağlıklı biçimde kurma fırsatı yakaladığını vurgulayarak:

Beyttürk İnşaat Dubai'den dev satışla dönüyor

"Beyttürk  olarak biz de yabancı yatırımcı ve fonlardan gördüğümüz ilgi nedeniyle, kısa ve orta vadeli stratejilerimiz gereği, bölgedeki etkin gayrimenkul geliştiricilerden biri olma hedefi ile bu önemli fuarda yerimizi aldık. Yabancı yatırımcılara ve fonlara Türkiye’nin yatırım fırsatlarını anlattık. " ifadelerini kullandı. 

 

Firma Bilgisi: Beyttürk Inşaat
Proje Bilgisi: Beytepe Yalova