Beytürk İnşaat'tan 25 bin kişilik dev yatırım

Marmara Bölgesi'nde büyük gayrimenkul yatırımları ile dikkat çeken Beytürk İnşaat 25 bin kişilik dev yatırım için hazırlanıyor

Beytürk İnşaat'tan 25 bin kişilik dev yatırım

Marmara Bölgesi'nde büyük gayrimenkul yatırımları ile dikkat çeken Beytürk İnşaat 25 bin kişilik dev yatırım için hazırlanıyor. Körfez ülkelerinden büyük yatırımları Türkiye’ye getiren Beyttürk İnşaat dev yatırıma imza attı. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Suudi Arabistan Krallığı Sanayi ve Ticaret Bakanı Taufiq Bin Fawzan Al Rabiah eşliğinde Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Barman, Kimma Huizama İnşaat ile işbirliğine adım attı.

2 milyar TL’lik yatırıma hazırlanan Beytürk İnşaat, Suudi Arabistanlı Kimma Huizama İnşaat ile yatırım anlaşması imzaladı. Beytürk İnşaat bir yıl içinde Marmara Bölgesi’nin en büyük projesinin inşaatına başlayacak.

 

Beytürk İnşaat'tan 25 bin kişilik dev yatırım

 

25 bin kişilik yeni bir yaşam merkezi

Anlaşma ile bölgenin değerinin artacağını belirten Beyttürk İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Barman, “Suudi Arabistan konsorsiyumu ile birlikte Marmara Bölgesi’nin çehresini değiştirecek dev bir projeye imza atacağız. Beş bin konutluk yeni projemiz Yalova’da yer alacak. Yalova’nın gelişen bölgesi Bursa yolu üzerinde yeni bir yaşam alanı kuracağız. 1 yıl içinde projemize başlamayı planlıyoruz, hem Körfez Bölgesinden hem de ülkemizden projeye ilginin büyük olacağını düşünüyoruz.” dedi.

Yatırım maliyetinin 2 milyar TL’yi bulması planlanan proje bölgenin nüfusunu da artıracak, yaklaşık 25 bin kişilik yeni bir yaşam merkezi kurulacak.