Bilecik Bozüyük Toki Emekli Konutları 2016!

14 Mart Pazartesi günü başvuruları başlayacak olan Bilecik Bozüyük Toki Emekli Konutları'nda başvuru bedeli olarak 500 TL ödeme yapılacak

Bilecik Bozüyük Toki Emekli Konutları 2016!

14 Mart Pazartesi günü başvuruları başlayacak olan Bilecik Bozüyük Toki Emekli Konutları 2016 başvuru bedeli olarak 500 TL ödeme yapılacak. 

2+1 nitelikli 197 adet konutun sahiplerini bulacağı Toki Bilecik Bozüyük Emekli Konutları başvuruları 31 Mart 2016 tarihinde sona erecek. Başvuru sonrasında kura çekilişi ise 15 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat için ise 240 vade ile taksitlendirilecek. Peşinatlar ise sözleşme imzalama aşamasında alınacaktır. 
Taksit ödemeleri ise, konut teslim tarihini takip eden ay itibari ile başlayacaktır. 

Toki Bilecik Bozüyük Emekli Evleri başvurusu yapacak olanlarda; T.C vatandaşı olması, Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olması ve nüfusuna kayıtlı olması, Toki'den daha önce konut ve kredi kullanmamış olması, kendisine, eşine ve veyaleti altındaki çocuklara ait herhangi bir gayrimenkulün olmaması ve aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması şartı aranacaktır. 

Başvuru işlemleri sırasında başvuru sahipleri, nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile birlikte başvuru yapacaklardır. Başvurular Halk Bankası'nın yetkili şubnelerine yapılacak ve başvuruda istenen evraklar banka tarafından numaralandırılacak bir nüshası ise başvuru sahibine geri verilecektir. Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır. Kimlik tespiti için ise Nüfus Cüdanı ibraz şartı aranacaktır. 

Konut belirleme kurası ise 15 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşecektir. Toki Bilecik Bozüyük Emekli Konutları hak sahibi belirleme kurası sonucunda hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 18 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankasının yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. Hak sahibi olan emekli vatandaşlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası Bozüyük Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklardır.