Binalarda Bomb-stop koruma nedir?

Alüminyum sektöründe faaliyet gösteren Çuhadaroğlu tarafından geliştirilen Bomb-Stop yöntemi ile binalar, yüksek ateş gücü içeren saldırılara karşı korunaklı hale geliyor

Binalarda Bomb-stop koruma nedir?

Alüminyum sektörünün en önemli kuruluşlarından biri olan Çuhadaroğlu tarafından geliştirilen bomb-stop yöntemi, özellikle terör saldırılarına karşı binalara özel koruma sunuyor. Sivil ve askeri yerleşim alanlarında yaygın bir kullanım ağına sahip olması beklenen Bomb-Stop koruma ile binalar, yüksek ateş güçlü saldırılara dirençli hale geliyor.

Bomb-stop binaları terör saldırılarına karşı dayanıklı hale getiriyor
Terör saldırıları durumunda yapıların en zayıf noktaları olarak görülen dış cepheler ve kapıların güçlendirilmesi esasına dayanan BomStop'un en önemli öğesi , bombaya dayanıklı kapı ve pencere sistemi üretiminden geçiyor. Bu doğrultudaki ürünlerini Beylikdüzü İstanbul Fabrikaları'nda geliştirmekte olan Çuhadaroğlu, BomStop kapı ve cephe sistemleri ile saldırılara karşı güven sağlarken, özel cam ve tutucu sistemleri ile de yüksek oranda şeffaf alanlar oluşturuyor.

Kurşun geçirmez doğramalar
Firma tarafından yapılan açıklamada, AR 83 kurşun geçirmez Alüminyum doğramanın, güvenlik seviyesini artırmak ve alüminyumun tüm avantajlarından faydalanmak açısından büyük bir değer taşıdığı belirtilerek: "Yüzeyi sert eloksal kaplı,oldukça sert Alüminyum alaşımdan imal edilen zırh profilleri ile AR 83  Tabanca saldırılarından,G3 makinalı tüfek saldırılarına kadar çok geniş bir koruma sağlar." denildi. 

Olası terör saldırılarına karşı her binaya özel çözümler hazırlayan Çuhadaroğlu uluslararası dayanıklılık testlerinden de tam puanla geçiyor. İngiltere merkezli Advantica test laboratuvarında sertifikalanan ürünler gleşitiren Çuhadaroğlu, mesafe testleri, yüksek güvenlik ve hasarsız koruma sınıflarından da başarılı bir şekilde geçti.