Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ konutları başvuruları başladı

Bingöl İnönü Mahallesi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 15 konut açık satışa sunulacak. Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ konutları başvuruları başladı

Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ konutları başvuruları başladı

Bingöl İnönü Mahallesi Toplu Konut Uygulaması kapsamındaki 15 konut açık satışa sunulacak. Bingöl İnönü Mahallesi TOKİ konutları başvuruları başladı. 

TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi konutlarının satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığı ile yürütülecek ve Temerküz Şube Bingöl Kültür Caddesi Şubesi olacaktır. 

Açık satış yöntemi ile satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları 25 Temmuz - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında ilgili bankanın tüm şubeleri tarafından kabul edilecektir. 

Konut seçimi yapanlar TOKİ Bingöl İnönü Mahallesi konutlarını yüzde 10 peşinat 108 ay vade, yüzde 15 peşinat 120 ay vade, yüzde 25 peşinat 144 ay vade alternatifleri çerçevesinde peşinatlarını ilgili banka şubelerine yatırarak sözleşme imzalayacaklar. 

İlk taksit sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 ay aylık dönemsel artış Ocak 2017 tarihinden itibaren başlatılacaktır. 

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tağuda kayıtlı bir konutun bulunmaması, daha önce TOKİ'den konut satın almamış ve daha önce TOKİ kredisi kullanmamış olmaları şartları kaldırılmıştır.

Başvuruda bulunan kişilerin bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca 1 adet başvuru yapması şartı kaldırılmıştır. 

 

Firma Bilgisi: Toki