Bio İstanbul’la akıllı ve ekolojik yaşam

Bio İstanbul adını taşıyan proje, bilim ve teknoloji’nin doğayla buluştuğu yeni bir şehir anlayışına sahip ekolojik bir kent olarak planlandı

Bio İstanbul’la akıllı ve ekolojik yaşam

19 Nisan 2013 / Bülent Yoldaş / Posta Gazetesi
Başakşehir’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın planlama ve koordinasyonuyla yeni bir proje hayata geçiriliyor. Adeta küçük bir şehiri andıracak Bio İstanbul adını taşıyan proje, bilim ve teknoloji’nin doğayla buluştuğu yeni bir şehir anlayışına sahip ekolojik bir kent olarak planlandı. TOKİ iştiraki Emlak Pazarlama Proje Yönetimi (EPP) ve Bio Devolopment Company’nin ortak girişimi olan Bio İstanbul, Türkiye’nin en gelişmiş çocuk hastanesi, en ileri biyomedikal araştırma ve geliştirme parkı ile çalışma ve sosyal alanları da içinde barındıran İstanbul’un akıllı ve ekolojik yaşam için planlanan ilk gayrimenkul geliştirme projesi olacak.

Bio İstanbul projesi, 3 Mayıs 2013 Cuma günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katılımıyla tanıtılacak.
Bio İstanbul, Başakşehir Resneli Çiftliği'nde 25 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. Küresel sağlık merkezi olması beklenen Bio İstanbul, Türkiye'nin ilk biomedikal bilim parkına da sahip olacak. 500 milyondan fazla kişiye hizmet verecek olan Bio İstanbul'un 2 milyar dolara mal olması bekleniyor.

Proje Bilgisi: Bio Istanbul