Bio İstanbul uluslararası yatırımcıların ilgi odağı oldu

Bio İstanbul, bölgenin en önemli gayrimenkul etkinliklerinden biri olan Cityscape’de uluslararası yatırımcılarla buluştu

Bio İstanbul uluslararası yatırımcıların ilgi odağı oldu

11 Ekim 2013 / emlakwebtv
8-10 Ekim tarihlerinde Dubai’de gerçekleşen Cityscape, bu yıl büyük bir merakla beklenen Bio Istanbul projesine de ev sahipliği yaptı. 21. yüzyılın gelişen şehirlerinde sağlık alt yapısı yatırımları gerçekleştiren Bio City Development Company’nin (BCDco), dünyanın akıllı ve ekolojik yaşam için planlanmış ilk gayrimenkul projesi olan Bio İstanbul, Cityscape Dubai’de ilk defa tanıtıldı. 3 gün süren fuar boyunca beklenenin üstünde ilgiyle karşılanan Bio İstanbul, yatırımcılardan tam not aldı. Fuar süresince yatırım ve yabancı satış adına da birçok kontak kuruldu.

Sektörün en önemli etkinliklerinden
Gayrimenkul sektörünün en önemli fuarlarından biri olan Cityscape Bio İstanbul standında bir araya gelen Bio Istanbul Projesi Ortaklarından Süleyman Çetinsaya ve Bio City Development Company Group CEO’su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad fuar ve proje hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Süleyman Çetinsaya ve Elie Haddad, dünya standartlarında sürdürülebilir iç ve dış tasarım, arazinin doğal özellikleri ile uyumlu inşaat, akıllı tesis yönetimi ve yenilenebilir enerji özellikleriyle yaşayanlar, çalışanlar ve yatırımcılar için bambaşka bir yaşam tarzı yaratmayı hedefleyen projenin fuarda gördüğü yoğun ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Haddad: “Cityscape Dubai süresince, Bio İstanbul projesi yatırımcılardan beklenenin üstünde talep gördü”
Cityscape Dubai süresince, Bio İstanbul projesinin yatırımcılardan beklenenin üstünde talep gördüğünü belirten Bio City Development Company Group CEO’su ve Bio İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Elie Haddad ekolojik ve sürdürebilir projelerin yaratılması için örnek olacak Bio İstanbul projesi ile fuarda yer almaktan gurur duyduklarını söyledi.

Bio İstanbul, geleceğin şehri
2.2 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen Bio İstanbul, İstanbul’un iş merkezlerine 25 kilometre uzaklıkta 2 milyon metrekarelik bir alan üzerinde kuruluyor. Bio City Development Company’nin biyomedikal sistemli şehirler yaratma vizyonu ile tasarlanan proje, enerji tasarrufu sistemlerine sahip. Akıllı yaşam seçenekleri bulunan Bio İstanbul, çevre dostu sürdürebilir hizmetler sunan bir şehir olarak planlandı.

Tamamen yerli ve sürdürebilir materyallerden inşa edilecek dünyanın ilk akıllı ve sürdürebilir şehri Bio Istanbul’da ayrıca kaliteli ofis ve iş yerleri, 8 Ar-Ge binası, tıp üniversitesi, sanat performans merkezine ek olarak Sazlıdere Baraj Gölü ve doğa manzaralı konutlar bulunuyor. Dikkatle hazırlanmış bir kalkınma planı ile tasarlanan proje, alt yapı ve sosyal olanakları benzersiz bir yaşam alanı vaat ediliyor.

Proje Bilgisi: Bio Istanbul