Bio Istanbul Yeşil Binalar Zirvesi’nde gümüş sponsor

Bio Istanbul, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi’nin gümüş sponsorlarından biri oldu

Bio Istanbul Yeşil Binalar Zirvesi’nde gümüş sponsor

14 Şubat 2014 / emlakwebtv
Bio Istanbul, 20-21 Şubat 2014 tarihlerinde Swissotel’de gerçekleştirilecek ‘3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi'ni destekliyor. Bio Istanbul’un gümüş sponsorları arasında olduğu organizasyon yapı sektörünün yeşil dönüşümüne liderlik etmek amacını taşıyor. Bu yılki ana teması “Sürdürülebilirlik-Sınırları Aşmak” olan zirveye alanlarında saygın ulusal ve uluslararası konuşmacılar katılacak.

Türkiye'den ve dünyadan güncel sürdürülebilir projeler paylaşılacak
Zirvede yenilenebilir enerji teknolojileri, yeşil finansman, yerel yönetimler, STK ve meslek odaları, yeşil bina değerlendirme sistemleri, malzeme-inovasyon, yapıda kurallar, teşvikler, yönetmelikler, sürdürülebilir kentler ve toplumlar gibi konulara değinilecek; Türkiye'den ve dünyadan güncel sürdürülebilir projeler paylaşılacak.

Ellison: “Bio Istanbul, Breeam Communities belgesi için pilot proje olma özelliğini taşıyor”
Yeşil Binalar Zirvesi’nin Türkiye için çok önemli olduğunu vurgulayan Bio City Development Company COO'su Drew Carr-Ellison, “Sürdürülebilirlik ve güzelliğin yaşam kalitesiyle doğrudan ilişkili olduğuna olan inancımızla bölgenin en çevreci toplumunu yaratmayı amaçlıyoruz. LEED Gold ve BREEAM Excellent belgesi dahil, sürdürülebilir gayrimenkul projelerinde ulaşılabilecek en yüksek standartları yakalamayı hedefliyoruz. Bu anlamda Bio Istanbul, Breeam Communities belgesi için pilot proje olma özelliğini taşıyor” dedi. Carr-Ellison, Türkiye’deki yeni sürdürülebilir şehircilik anlayışının öncüsü olan Bio Istanbul projesi ile sürdürülebilirlik konusundaki duyarlılıklarını ön plana çıkardıklarını ifade etti.

İstanbul’un en kapsamlı sürdürülebilir projesi
3. Uluslararası Yeşil Binalar Zirvesi gümüş sponsoru olan Bio Istanbul, 2.2 milyar dolar yatırımla hayata geçiriliyor. Bio City Development Company’nin bio şehirler yaratma vizyonu ile tasarlanan, enerji tasarrufu sistemlerine sahip, akıllı yaşam seçenekleri bulunan Bio İstanbul projesi, çevre dostu sürdürülebilir hizmetler sunan bir şehir olarak planlandı.

Türkiye’nin akıllı ve ekolojik yaşamı için planlanmış bir proje olarak Türk gayrimenkul sektöründe bir ilk olan Bio İstanbul projesi tamamen yerli ve sürdürebilir materyallerden inşa edilecek. Türkiye’nin ilk akıllı ve sürdürebilir şehri olma özelliğini taşıyan Bio Istanbul’da dünya standartlarına uygun İstanbul Çocuk Hastanesi’nin yanı sıra kaliteli ofis ve iş yerleri, 8 Ar-Ge binası, tıp üniversitesi, sanat performans merkezi, Sazlıdere Baraj Gölü ve doğa manzaralı konutlar bulunuyor. Dikkatle hazırlanmış bir kalkınma planı ile tasarlanan proje, alt yapı sistemleri ve sosyal olanakları ile benzersiz bir yaşam alanı vaat ediyor.

Proje Bilgisi: Bio Istanbul