Bir günde 30 milyonluk tahvil ihracı

Varyap'ın 30 milyon TL nominal değerli 365 gün vadeli tahvil ihracına yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi

Bir günde 30 milyonluk tahvil ihracı

14 Haziran 2014/Emlakwebtv
Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Varyap'ın 30 milyon TL nominal değer ve 365 gün vadeli tahvil ihracına yatırımcılardan yoğun ilgi geldi. Tahvil ihracı bir gün içerisinde tamamlandı. 

11 Haziran 2014’te gerçekleşen tahvilin ilk üç aylık dönemsel faiz oranı aylık yüzde 1.1104 olarak belirtilirken satış sırasındaki yıllık bileşik faizi yüzde 13.884 olarak kesinleştirilmiştir. Varyap’ın ihraç ettiği tahvil 16 Haziran 2014 tarihi itibariyle Borsa İstanbul Borçlanma Araçları Piyasası Kesin Alım Satım Pazarı’nda  nitelikli yatırımcılar arasında işlem görmeye başlayacaktır.

Varyap’ın Bodrum Yalıkavak’ta hayata geçireceği proje için gerçekleştirilen tahvil ihracı yine aynı projenin finansmanında kullanılacak. Türkiye’nin dünya çapında kendini kanıtlamış en önemli mimarlarından Emre Arolat ile birlikte çalışılan Varyap Yalıkavak Evleri, Bodrum’da fark yaratacak bir proje olarak öne çıkıyor. Çağdaş mimari öğeleri bünyesinde barındıran Varyap Yalıkavak Evleri bulunduğu coğrafya ile bütünleşmiş zeytin ağaçları arasında 24 adet çok özel malikâneden oluşuyor.

Büyüme planları içerisinde sermaye piyasalarına girişe çok önem veren Varyap ilk özel sektör tahvil ihracını başarıyla sonuçlandırarak sektöründe bir ilki gerçekleştirdi. Varyap yeni projelerinde kullanılmak üzere ileriki tarihlerde başka ihraçlar da gerçekleştirmeyi planlıyor.