Bir indirim kampanyası da TOKİ'den!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 175 bin alıcının yararlanacağı TOKİ indirim kampanyasını 22 Ağustos'ta başlatacak

Bir indirim kampanyası da TOKİ'den!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 175 bin alıcının yararlanacağı TOKİ indirim kampanyasını 22 Ağustos'ta başlatacak.

Borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve işyeri sahiplerine uygulanacak olan yüzde 20 indirim kampanyası başvuruları 22 Ağustos - 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak. TOKİ indirim kampanyasından yararlanmak isteyen konut ve işyeri alıcıları bu tarihler arasında ilgili bankalara başvuruda bulunabilirler. 

Kampanyadan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleşmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanabilecek. TOKİ indiriminden 175 bin kişi yararlanabilecek. TOKİ tarafından satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş, geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış ve geri ödemeleri hali hazırda devam eden 174 bin 441 konut ve bin 379 iş yeri bulunuyor.

İndirim kampanyasından kimler yararlanacak? 

Vadesi 12 ay ve daha az kalan projeler indirim kampanyasına dahil edilmeyecek. İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle idareye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi borçlarının bulunmaması gerekiyor. 

Firma Bilgisi: Toki