Bir inşaat şirketine daha kayyum atandı

Sakarya'da yürütülen Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında gözaltına alınan Haldun Bilek'in şirketi H.B. Teras Yapı şirketine Kayyum atandı

Bir inşaat şirketine daha kayyum atandı

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturmaları kapsamında kayyum atanan inşaat şirketlerine bir yenisi daha eklendi. Sakarya'da yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Haldun Bilek'in şirketine TMSF tarafından kayyum atandığı açıklandı.

H.B. Teras Yapı'ya kayyum
Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ-PDY soruşturmalarıyla birlikte kayyum atanan inşaat şirketi sayısı yükseldi. 15 Temmuz sonrasında yoğunlaşan ve Fethullahçı Terör Örgütüne finansal destek sundukları iddiasıyla soruşturmaya tabi olan firmalar arasına Sakarya merkezle H.B. Teras Yapı da girşdi. Firmanın sahibi Haldun Bilek ve Eşi Ayşe Bilek'in şirketleri H. B. Teras Yapı'nın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun Devri için Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvuru yapan Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Mali Suçları Arama Kurulu'na olumlu yanıt geldi. 

25 milyon TL'lik mal varlığı
Başvuruyu görüşen Sulh Ceza Mahkemesi ise şirketin Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu'na devrini onadı. H. B. Teras Yapı isimli şirketin 25 milyon TL mal varlığı bulunuyor.