Bizim Mahalle projesinde ilk adım atıldı

Emlak Konut ile Küçükçekmece 2. etap arsa ihalesini 2 milyar TL'lik teklifi ile kazanan Dağ Mühendislik arasında ilk adım atıldı.

Bizim Mahalle projesinde ilk adım atıldı

Emlak Konut GYO ile Dağ Mühendislit Müteahhitlik Tic. ve San. A.Ş. arasında, Küçükçekmece Etap Arsa satış ihalesi kapsamında hayata geçirilecek Bizim Mahalle projesine ilişkin ilk imzalar atıldı. Mahalle konsepti ile hayata geçirilecek Bizim Mahalle projesi ihalesini Dağ Mühendislik, arsa satışı karşılığı satış toplam geliri olarak 2 milyar TL, Emlak Konut'a ise 551 milyon TL'lik şirket payı teklifi ile kazanmıştı. 

Mahalle konsepti ile inşa edilecek

Taraflar arasındaki imza töreninde konuşan Emlak Konut GYO Yönetim Kurulu Başkanı Ertan Yetim, özlenen mahalle sıcaklığının Bizim Mahalle projesi ile hayata geçirileceğini söyledi. Yetim, insan ve kent odaklı yaklaşım ile inşa edilecek Bizim Mahalle projesinin yatay mimari ile inşa edileceğini vurgulayarak: "Bizim Mahalle her yaştan insanın faydalanabileceği sosyal ve kültürel tesislerden tematik çocuk oyun alanlarına, sağlık tesislerinden dini tesislere, kütüphaneden festival alanlarına ayrıca eğitim tesislerinden resmî kurumlara, ata sporları merkezinden kent müzesine, el sanatları merkezinden, spor tesislerine kadar birçok faaliyet alanlarıyla, gece gündüz yaşayan bir mahalle olacak..." dedi. 

Emlak Konut ülke ekonomisine katkı sunmayı sürdürüyor

Ertan Yetim, Türkiye ekonomisinin düzenli biçimde büyüme eğilimini sürdürdüğünü ve 2 çeyrek rakamlarında da 5.1 oranında büyüme ivmesi öngördüklerini vurguladığı konuşmasında, 3. çeyrek rakamlarında ise daha yüksek bir düzey hedeflediklerine dikkat çekti. Emlak Konutun yaptığı yatırımlarla birlikte ülke ekonomisinin büyüme eğilimine katkı sunmaya devam ettiklerini dile getiren Yetim: "2017 hedeflerimizi açıklarken bu yıl için 10 milyar TL’lik ihale yapacağımızı belirlemiştik şu ana kadar gerçekleştirdiğimiz 9 dev ihale ile yaklaşık 13,2 milyar TL’lik bir değere ulaştık." dedi. Yetim, yapılacak tüm hamlelerin Türkiye'nin geleceğine yatırım olarak görülmesi gerektiğine de dikkat çekerek:"Bugün burada atmış olduğumuz imzaların başta ülkemize, kurumumuza ve Dağ Mühendisliğe ayrıca projemizde yaşayacak vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. İnanıyorum ki hem İstanbul’umuza hem sektöre değer katacak bir yatırım olacak." şeklinde konuştu. 

Dağ Mühendislik yeniden Emlak Konut ile omuz omuza

Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı Emlak Konut güvencesi ile hayata geçirilecek bir başka projenin ihalesini daha kazandıklarını dile getiren Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başbakın Mehmet Dağ da, bugüne dek firma olarak 8 bin konut inşasının altında imzalarının bulunduğunu söyledi. Mehmet Dağ, Halen Emlak Konut güvencesi ile Tual Bahçekent ve Tual Adalar projesinin inşa çalışmalarının sürdürüldüğünü vurgulayarak: "Biz yatırımlarımızda her zaman ülkemize olan güvenimizi öne koyarak hareket ediyoruz. Bu ihaleye ve bundan sonra katılacağımız ihalelerde de bu anlayışla hareket edeceğiz. Bu imzaların her iki tarafa da hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo
Proje Bilgisi: bizim mahalle