Bizim Mahalle'nin ilk etap ihalesi için geri sayım başladı

Emlak Konut GYO, mahalle konseptinin korunacağı Bizim Mahalle projesinin ilk etabını 26 Eylül'de gerçekleştirmeyi planlıyor.

Bizim Mahalle'nin ilk etap ihalesi için geri sayım başladı

Emlak konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, mahalle konseptinin uygulanacağı Bizim Mahalle projesi için çalışmalarını hızlandırdı. İstanbul Küçükçekmece'de 1 milyon metrekarelik alanda uygulanacak projenin ilk etap ihalesi 26 Eylül de yapılacak. 

Emlak Konut 15 milyar TL'lik hasılata koşuyor

6 etap şeklinde ihaleye gidilecek olan Bizim Mahalle projesi ile birlikte yıl sonu hedefleri doğrultusunda önemli bir mesafe kat ettiklerini dile getiren Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum: " Haziran ve Temmuz ayında gerçekleştirdiğimiz 7 dev ihale ile 10 Milyar TL’lik bir değer oluşturma başarısı gösterdik. Yapmış olduğumuz ihalelerin geri dönüşleri sonucunda sene başında belirlediğimiz 1,5 Milyar TL’lik arsa ihalesi neticesinde 10 Milyar TL’lik iş yapacağımızı söylemiştik. Mevcut ihale takvimimizi değerlendirdiğimizde toplam hasılatın 15 Milyar TL’ye ulaşmasını beklemekteyiz." ifadelerini kullandı. 

Mahalle konsepti Bizim Mahalle ile korunacak

Geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan Bizim Mahalle proesi, farklı yaş gruplarına uygun olarak tasarlanan sosyal ve kültürel alanlardan oluşacak. Projede tematik çocuk oyun alanları, sağlık tesisleri, kütüphaneler, eğitim ve festival alanlarının yanı sıra ata sporları merkezi, kent müzesi, el sanatları merkezi, spor tesisleri gibi çok sayıda yaşam alanına yer verilecek. Proje Emlak Konut GYO güvencesi ile Küçükçekmece göle kıyısındaki 1  milyon metrekarelik alan üzerinde inşa edilecek. 

İstanbul Küçükçekmece'de hayata geçiriliyor

Emlak Konut'un yalnızca konut inşa etmediğini, aynı zamanda insanlara daha iyi koşullarda yaşamlarını devam ettirecekleri sosyal yaşam standartları sunduğunu açıklayan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Bizim Mahalle projesinin mahalle kültürü, komşuluk ilişkileri, yardımlaşma ve paylaşma duygusunu yaşatmak üzere geliştirildiğini söyledi. Kurum: "Bu projede geçmişten gelen mirasımızı yeni nesillere taşımak için, sosyal birlik duygusunu ve özlenen mahalle yaşamını en üst seviyede sunmayı hedefliyoruz. Ölçeği kadar sunduğu yaşam ile de ayrı bir noktaya konumlandırdığımız Bizim Mahalle’de insan ve şehir odaklı yaklaşımımızın bir eseri olarak yatay mimari hakim olacak. Geleneksel Türk mimarisine uygun olarak tasarlanan proje, mahalle mimarisine getirdiği yaklaşımla şehre değer katacak ve yapısal dokusu ile öne çıkacak.” ifadelerini kullandı. 

İlk etap ihalesi 26 Eylül'de

Bizim Mahalle projesinin Emlak Konut'un hasılat hedeflerinde önemli bir yer tuttuğunu ve projede gerçekleştirilecek alt yapı alanları ile birlikte toplamda 6 etap şeklinde ihaleye gidileceğini de vurgulayan Murat Kurum, ilk etabın 26 Eylül, ikinci etabın ise 28 Eylül tarihinde ihale edileceğini söyledi. 

Bizim Mahalle projesi nerede?

Küçükçekmece gölü sahilinde inşa edilmesi planlanan Bizim Mahalle projesi, İstanbul Banliyö hattı, Halkalı Metrosu ve Marmaray gibi toplu ulaşım alanlarına oldukça yakın bir lokasyonda yer alıyor

Firma Bilgisi: Emlak Konut Gyo
Proje Bilgisi: bizim mahalle