Bodrum kiralık yazlık villalar!

Bodrum yazlık villalar beyaz ve 2 katlı olarak tasarlanmakta olup, ortalama geceliği 250 TL'den başlıyor

Bodrum kiralık yazlık villalar!

20 Haziran 2014 / Emlakwebtv
Muğla’nın 12 ilçesinden biri olan Bodrum Türkiye’de en çok turist çeken bölgelerimizden biridir. Ege Denizi ile çevrili olan Bodrum’un antik çağdaki adı Halikarnassos'dur. Cumhuriyetin ilanından sonra adı Bodrum olarak değiştirilmiştir.

Bodrum Evleri özellikleri
2 katlı olarak inşa edilen Bodrum Evleri beyaz renkli ve küçük pencerelidir. 1974 yılındaki imar planlarına göre iki katlı yapılan ve beyaz renge boyanan Bodrum Evleri, begonvil çiçekleriyle kaplı çevresi, mavi boyalı kapı ve pencereleriyle dikkat çekiyor. Bodrum Evleri "musandıralı", "sakız tipi" ve "kule tipi" olarak adlandırılan evlerden meydana geliyor.

Geleneksel olarak bazı yapı tiplerinin oluştuğu Bodrum Evleri, yatma yerleri üst katta olan, alt kısmında ahırların bulunduğu 'musandıralı' olarak adlandırılan evlerden oluşur. Sakız tipi ev modeli ise adını Sakız Adası'ndan alan, iki katlı olarak tasarlanır. Yapıların duvarı 55-60 santimetre kalınlığında olur. Ön ve arka yüzleri kalın moloz taşlarla yapılır. İki büyük iri taşın arasına çakıl ve toprak dolguyla beden duvarı oluşturulur. Dış cephesi çakar sıvayla sıvanır.

Bodrum Evleri’nin beyaz ve mavi renge boyanmasının bir de sebebi vardır. Bunun sebebi ise Söve taşları çivit mavisine boyanır. Mavi rengin akrepleri kovduğu söylenir. Bütün Akdeniz mimarisinde bunları görürsünüz. Göz taşı dediğimiz taştan bir boya elde edilir ve bütün pencere ve kapı kenarları bununla boyanır.Bodrum konut projeleri
Son yıllarda Bodrum’da birçok konut projesi geliştirilmektedir. Bodrum’da imar sadece 2 katlı evlere izin verdiği için Bodrum konut projeleri daha çok 2 katlı olarak inşa edilir ve şehrin estetiği bozulmasın diye Bodrum Evleri mimarisine uygun bir şekilde tasarlanır. Son olarak Bodrum’da hayata geçirilen konut projelerinden biri Gülle Bodrum Evleri’dir. Gülle Bodrum Evleri’nde 20 adet 5+1 dubleks ve 10 adet 3+1 flats villa bulunuyor. Tasarımlarını Mimar Osman Yılmaz yapmakta olup, Gülle Bodrum Evleri büyüklükleri 140 metrekare ile 20 metrekare arasında değişiyor. Gülle Bordum Evleri Ortakent’te yer almakta olup, plaja yürüme mesafesinde konumlandırılıyor. Bodrum Evleri mimarisine bağlı kalarak minimal bir şekilde tasarlanan Gülle Bodrum Evleri 2.5 katlı olarak inşa ediliyor.

Bodrum kiralık yazlık
Tatil için yerli ve yabancı turistlerin yoğunluk olarak seçtiği bölgelerden biri olan Bodrum kiralık yazlık fiyatlarıyla da dikkat çekiyor. Bodrum Evleri’nden etkilenen tatilciler Bodrum kiralık yazlık tutmayı daha uygun görüyor. Bodrum kiralık yazlık fiyatları gecelik olarak belirlenmekte olup, 2014 yaz sezonu boyunca ortalama 250 TL’dir.

Bodrum’a nasıl gidilir?
Bodrum'a en yakın havaalanı, Bodrum'a yaklaşık 36 km. uzaklıkta bulunan Bodrum Milas Havaalanı'dır. Bodrum Havaalanından Bodrum'a ulaşmak için Milas-Bodrum arasında sefer düzenleyen otobüsleri kullanabilirsiniz. Yolculuk yaklaşık bir saat sürmektedir.

Bodrum'a İstanbul başta olmak üzere tüm büyük şehirlerden düzenli olarak direkt otobüs seferleri yapılmaktadır. Bodrum'a otobüs ile ulaşım; İstanbul'dan 12 saat, İzmir'den 4 saat ve Ankara'dan 12 saat sürmektedir. Bodrum'un diğer popüler beldesi Gümbet ile arasındaki mesafe ise yaklaşık 3 km. olup düzenli dolmuş seferleri bulunmaktadır. Bodrum Otogar'ı ise Bodrum sahilinden yaklaşık 500 metre içeride Cevat Şakir Sokağı'ndadır.