Bodrum konut piyasasında hareketlilik sürüyor

Yaklaşık 10 aydır Bodrum'da faaliyet gösteren Keller Williams, gözde tatil merkezini masaya yatırdı. KW Bodrum Takım Lideri Ayşegül Çetin, döviz geliri sahibi Türkler ve yabancılar için TL fiyatlı yatırımlarda gözle görülür bir hareketlilik yaşandığını söyledi.

Bodrum konut piyasasında hareketlilik sürüyor

Yaz sezonunun kapanmasına rağmen Türkiye'nin en önemli tatil merkezlerinden biri olan Bodrum'da konut piyasasındaki hareketlilik devam ediyor. Piyasalardaki istikrarsızlığa ve kurdaki dalgalanmalara rağmen konut alımlarının sürdüğü Bodrum'u masaya yatıram Keller Williams, alt yapı yatırımlarındaki artışla birlikte ilçeye yönelimin artacağını vurguladı

Keller Williams, Bodrum'u mercek altına aldı
Başta döviz gelir olan Türk yatırımcının ve yabancı alıcıların TL fiyatlı yatırımlara yönelik ilgisi olmak üzere Bodrum konut sektöründeki hareketliliğin sürdüğünü söyleyen KW Bodrum Takım Lideri Ayşegül Çetin, 12 ay yaşamaya uygun konutlara büyük bir talep olduğunu belirtti. Çetin, 20-30 yıllık yazlıkların yeniden yapılandırılmasının yanında kentsel dönüşüm hareketinin de bir an önce başlaması gerektiğine dikkat çekerek:

Bodrum konut piyasasında hareketlilik sürüyor

"Arz boyutundaki hareketlilik değişen ekonomik ortamın etkisiyle öncelikle yazlık evlerin elden çıkarılması yönünde bir eğilim yarattı. Yeni proje sayısındaki artışla birlikte Bodrum, doğru fiyatlı ve ihtiyaca cevap verebilen projelerin değer bulduğu bir pazara dönüştü..." şeklinde konuştu.

Kentsel dönüşüm ve refah seviyesine etkisi
Yaz sezonunda satılık gayrimenkullerde yüksek arza karşı düşük talep yaşanan bir şehir olan Bodrum'da Keller Williams olarak Ağustos ve Eylül aylarında hızla artan bir ivme yaşadıklarını da belirten Çetin, 2008-2009 krizinin ardından büyük markaların piyasayı ele aldığı Bodrum'da inşaat yatırımlarına hız verildiğini söyledi. Çetin: kentsel dönüşümde bürokratik sürecin ağır işlemesine rağmen, tempolu bir artış yaşandığına dikkat çekerek:

"2015'in ilk ilke 6 ayında Bodrum genelinde 800-1000 arasında satış işlemi gerçekleşti..." dedi. 

Firma Bilgisi: Keller Williams