Bodrum’un yeni gözdesi Karaincir Taşevler

Bodrum Karaincir Koyu’nda SENG Yapı tarafından hayata geçirilen “Karaincir Taşevler” projesi Mayıs 2013 teslim

Bodrum’un yeni gözdesi Karaincir Taşevler

2 Kasım 2012 / emlakwebtv
Bodrum Karaincir Koyu’nda SENG Yapı tarafından hayata geçirilen “Karaincir Taşevler” projesi 9.230 metrekare arsa alanı üzerinde doğal yığma taştan yapılmış iki katlı 13 adet evden oluşuyor. Mimarisi, Fahrettin Aykut Studio imzasını taşıyan Karaincir Taşevler Projesi, Mayıs 2013’te sahiplerine teslim ediliyor. Projede fiyatlar 530 bin dolar ile 620 bin dolar arasında değişiyor.

ABD’li Forbes Dergisi tarafından dünyanın en iyi 15 kumsalından biri olarak seçilen Bodrum Akyarlar bölgesindeki Karaincir Koyu, yat ve teknecilerin vazgeçilmez duraklarından biri.  500 metrelik uzun sahili, incecik kumu, koyun her iki ucundan yükselen rüzgârı kesen tepeleri, yarım adadaki diğer koylar arasındaki en ılık, temiz ve dibi kum olan denizi ile Karaincir Koyu denilen saklı güzellik, Bodrum merkeze 16 kilometre mesafede.

Karaincir Koyu’nda alabildiğine uzanan denize el değme mesafesindeki tek yerleşim yeri olan Karaincir Taşevler; 9.230 m2’ lik alan üzerinde, her biri 195 m2 genişliğe sahip iki katlı, iki arabalık kapalı otoparka sahip 13 müstakil evden oluşuyor.
Ev sahiplerine özel dikilen tonozlar da deniz sevdalılarının yelkenlilerine barınak olma görevini üstleniyor. Yeşilin tüm tonlarını barındıran yaklaşık 300 m2’lik bahçeleri, Bodrum’un simgesi Hekimköy taşından yapılan mimari dokusuyla doğal yaşamı yanıbaşınıza taşıyor. Dost sohbetlerine mekân olan ahşap pergolalı ferah verandasıyla Karaincir Taşevler, unutulmaz anılara ev sahipliği yapıyor.
Salona açılan 3 yatak odası, her odaya ait 3 banyosu, içinde birbirinden lezzetli Ege yemeklerinin piştiği, yemek odasına bakan 30 m2’lik açık mutfağı ve kış günlerinde çocuksu bir sevinç yaşatacak taş şöminesiyle Bodrum ruhu, Karaincir Taşevler’de hayat buluyor.  İç dekorasyonunda taş, ahşap ve demirin armonisine yer verilen Karaincir Taşevler, kat yüksekliğindeki pencereleri ve ayaklarınızın altında geniş bölümler halinde uzanan antrasit seramikleriyle de derinlik hissini pekiştiriyor.
 
Projenin mimarı Fahrettin Aykut, Karaincir hakkındaki hisleri ve bu duyguların projeye yansımasını şöyle özetliyor:“Karaincir’e ilk kez gittiğimde hatırladığım, eski Bodrum ile karşılaştığımı hissetmem oldu. Heyecanlandım. Sahili, salaş ama lezzetli restoranları, iklimi, ağaçları, sıcakkanlı misafirperver esnafı ile mutlu insanların yeriydi burası. Orada olabilecek bir eve dair aklımdan ilk geçenler “Sade ama konforlu, modern
ama yöresel” olmasıydı. Devamında orijinal dokusu korunmuş taş evler yapmak fikri sıcak geldi. Coğrafyaya, dokuya, bulunduğu zamana uygun bir ev hayali için evler yığma taştan olmalıydı. İçeride kullanılan malzemelerin de doğal olduğu bir ev tasarlamaya başladım. Olağanüstü şeyler vaat etmekten ise toprak, deniz ve yeşilin doğallığında, evleri tabiata karışırlarmış gibi tasarlamak fikri çok keyifli geldi. Eski ve doğal teknikler ile modern çizgi bir araya gelmeliydi. Öyle ki bu evlerde dört mevsim yaşam akmalı, kışın şöminesi tütmeliydi. Ve her zaman olduğu gibi aklım çizgilere döküldü, Karaincir Taşevler Projesi ortaya çıktı.”
www.karaincirtasevler.com

Proje Bilgisi: Karaincir Taşevler