Bodrum'da arsa fiyatları tavan yaptı

TSKB Gayrimenkul Değerleme Kıdemli Değerleme Uzmanı Sabri Böcekli, marinanın hizmete girmesinin ardından Bodrum'da arsa fiyatlarının hızla değer kazandığını söyledi.

Bodrum'da arsa fiyatları tavan yaptı

Marinanın açılmasının ardından büyük bir sıçrama yaşayan Bodrum'da arsa fiyatlarında ani bir sıçrama yaşadı. TSKB Gayrimenkul Değerleme Kıdemli Değerleme Uzmanı Sabri Böcekli, Yalıkavak iç kesimlerinde yer alan konut imarlı arsa fiyatlarının konum, manzara ve yapılaşma şartlarına göre 2-3 kat arttığını ve 200-300 dolar/metrekare düzeyine ulaştığını açıkladı. Yarım adada verimli turizm yatırımı yapılabilecek arsalarda metrekare başına 500-600 dolar çıktığını belirten Böcekli yüksek fiyat nedeniyle merkezden dışarı kaçan yatırımcının da ortalama 100 dolar talep edilen Tuzla bölgesini tercih ettiğnii söyledi. 

Denize yakın araziler 500 dolardan başlıyor
Turizm tesisi inşa edilecek arazilerde fiyatların tavan yaptığını söyleyen Böcekli: . Turizm tesisi inşa edilebilecek arsalar ise yarım ada genelinde sahile yakınlığına bağlı olarak ortalama 500-600 dolar seviyesinde. Bölgede arsa fiyatlarında yaşanan dengesiz talepler ile arsa değerlerinin yükseldiği, bu yükselmenin konut fiyatlarına yansıdığı biliniyor..." ifadelerini kullandı.

İstanbul ve Ankara'dan sonra Bodrum
Bodrum'un İstanbul ve Ankara'dan sonra en fazla konut projesi geliştirilen merkezi olduğunu belirten Böcekli: "Bunun en önemli nedeni de Mandarin ve Jumeriah gibi dünyaca ünlü otel zincirlerinin Bodrum'un tercih etmeleri oldu. Ayrıca bölgede sezon uzadı ve kış sezonununda da nüfus artmaya başladı. Altyapı, sağlık ve eğitim olanakları ile kolay ulaşım da söz konusu olunca, sık tercih edilen bir yer haline geldi. " ifadelerini kullandı. 

 

Firma Bilgisi: Tav