Bodrum’da kendine 72 komşu arıyor

Baymak’ı iflasın eşiğinden alıp dünya markası haline getiren Murat Akdoğan, Bodrum’da Mila’s Daphne Peninsula isimlik bir yerleşim merkezi kuruyor. Akdoğan, daire fiyatlarının 545 bin dolardan başlayan proje için ”Kendime 72 komşu arıyorum” dedi

Bodrum’da kendine 72 komşu arıyor

Isıtma saoğutma ve iklimlendirme alanında Baymak’ı bir dünya markası haline getiren Murat Akdoğan, MYC Partners ile inşaat sektöründe de iddialı. Murat Akdoğan’ın “kendime 72 komşu arıyorum” sözleriyle tanımladığı Bodrum projesi Mila’s Daphne Peninsula’da lüks konutların fiyatları 545 bin dolardan başlıyor.

Yarımadanın uç noktasına yer alan MYC Partners’ın Mila’s Daphne Peninsula adını taşıyan yerleşim projesin en kayalık bölgesinde MYC Partner Yönetim Kurulu Başkanı aşkanı içinde Vila Stone isimli bir yapı tasarlandı. 81 bin metrekare alan üzerinde kurulan Mila’s Daphne Peninsula’da lüks konutlar, Luxury otel, Pratik golf sahası gibi donatılar bulunuyor. Projenin 41 bin metrekaresi konut alanı için ayrılırken, 18 konut bloğunda hepsi de kesintisiz deniz manzarasına sahip toplam 72 daire yer alıyor. Avrupa Birliği’nin en önemli tasarım ödüllerinden kabul edilen ‘A’Design Awards’da ‘Gümüş Ödül’ün sahibi olan proje Mayıs 2017’de tüm birimleriyle tamamlanmış olacak.

Kesintisiz deniz manzarası

Murat Akdoğan, 650 metrelik sahil şeridine sahip projede, mimari tasarım anlayışı olarak arazi ve çevre verileri kullanılarak, yarımadaya ait doğallığı bozmayan yapılar ortaya koymayı hedeflediklerini anlattı. Bölgenin topografik özelliklerini doğru kullanarak, yapıların her birini ayrı ayrı kotlara yerleştiren bir tasarıma imza attıklarını dile getiren Akdoğan, “Mila’s Daphne Peninsula’da yaşayacak olan herkes, evin her bölgesinden kesintisiz deniz manzarasına sahip olacak” dedi.

122 yatk kapasiteli otel

Projenin içinde, 122 yatak kapasiteli Vitality Luxury Hotel’in de yer alacağını kaydeden Murat Akdoğan, “Sağlıklı Yaşam ve Detoks Konsepti ile tasarlanan otel bünyesinde A La Carte  restoran, bar, SPA, kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, deck, çimen ve kumsal güneşlenme alanları yer alacak. Luxury Otel önünde planlanan helikopter pisti sayesinde hava yolu ile ulaşım imkanı sunulurken, Yarımada’nın en uç noktasına kurulacak olan Tekne Bağlama alanı ile denizden ulaşım imkanı da olacak” diye konuştu.