Bodrum'un yeni yatırımı: Güllük Marina

Bodrum'un Güllük beldesinde hayata geçirilen Güllük Marina Projesi Ekim 2015'te hizmete açılıyor

Bodrum'un yeni yatırımı: Güllük Marina

Bodrum'un Güllük beldesinde hayata geçirilen ve 60 milyon TL'lik yatırım bedeliyle dikkat çeken yeni marinanın açılışı için geri sayım başladı. Güvercinlik, Torba, Gündoğan, Türkbükü ile Yunanistan’ın Leros, Kalimnos, Farmakoni Ada’sına ve Didim’e yakın bir konuma sahip Güllük Marina, Ekim 2015'te açılışını yapacak. 

Bodrum Havalimanı'na en yakın marina
İnşaatına Ağustos 2014 tarihinde başalanan Güllük Marina, aynı zamanda Bodrum Havalimanı'na en yakın marina olarak konumlanıyor. Proje 350 tekneyi ağırlama kapasitesine sahip olacak. 

Güllük Marina Projesinin detayları
Güllük Marina, denizde 350 tekne kapasitesine sahip. Toplamda 58.000 m2’lik alanda, büyüklükleri 15m2’den 70m2’ye kadar değişen yatlara ev sahipliği yapacak Güllük Marina’da yat acentaları, restoranlar ve kafeler ise yerlerini almaya başladı.

Güllük Marina’yı yaklaşık 60.000.000 TL yatırım bedeliyle hayata geçirecek olan Egesu Marina Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Şengül, Marina’nın tüm ayrıntılarını ve Bölge’ye katacağı değerin altını çizerek: 

"Güllük Marina’da, 15 metreden 70 metre  uzunluğa kadar tekne bağlama imkânımız var; Bunlara bağlı olarak yatçılık hizmetleri de sunuyoruz. Marina’da  su derinliğimiz 4 ile 15 metre arasında. Teknelerin ihtiyacı olan su, elektrik, haberleşme ve güvenlik gibi standart hizmetlerin dışında, yat kulüp, spor ve sağlık merkezi, ticari alanlar, restoranlar, kafeler Marinamız bünyesinde yer alıyor." ifadelerini kullandı.