Boğa güreşi arenası cami mi olacak?

İspanya, boğa güreşlerinin yasaklanması üzerine boş kalan Barselona'daki Arenas de Barcelona'nın yerine cami inşa edilmesi ihtimalini konuşuyor

Boğa güreşi arenası cami mi olacak?

25 Haziran 2014 / Emlakwebtv
İspanya'nın en yüksek tirajlı 29 Minitos gazetesi, İspanya'da boğa güreşlerinin yasaklanmasından sonra atıl duruma düşen Arenas de Barcelona'nın yerine cami yapılması ihtimali olduğunu yazdı.

Habere göre, Barselona Belediyesi’nin mimarisi dışarıdan camiyi andırdığı gibi aslen Arap mimari tarzına göre inşa edilmiş olan Arenas de Barcelona'nın ne yapılacağını düşünürken, Katar Emiri yapının camiye dönüştürülmesi için 3 milyar dolar bağışta bulunma sözü verdi. Barselona Belediye Meclisi ise teklifi değerlendirmeye aldı.

Proje kabul edildiği takdirde yapı Barselona'nın en büyük camii olacak ve minaresi de Mekke ve Medine'deki minarelerden sonra dünyanın yüksek üçüncü minaresi olacak. Ayrıca La Sagrada Familia’nın (Bitmeyen Kilise) hemen karşısında yer alan ve şehrin önemli sembollerinden biri olarak kabul edilen Arenas de Barcelona, "Masjid de Barcelona" adını alacak.