Boğaçayı Projesi'nde değişiklik

Antalya'da yapılması planlanan, Türkiye'nin en büyük projelerinden olan Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik

Antalya'da yapılması planlanan, Türkiye'nin en büyük projelerinden olan Boğaçayı Projesi'nde değişiklik yapıldı. Projenin içerisindeki marinanin yeri değiştirildi. Boğaçayı Projesi'nin 1. etap ksmının ihalesi ise bu yıl sonunda yapılacak. 

Toplam bir havza planı olan Boğaçayı Marina Projesi, 927 kilometrekarelik bir alan içerisinde planlanıyor. 6 etaptan oluşacak projenin 1'inci etabının bu dönemde bitirilmesi planlanıyor. 1. etabı sahildeki marinalar ve sinema platosunu içeriyor. Projede, kanal kenarı projesi, dere manzarası projesi ve bir tarım kasabası yapılacak. 

Boğaçayı Marina Projesi nedir? 

Taşkın önleme projesi olan Boğaçayı Projesi ile Antalya'ya karaya doğru 40 kilometrelik yeni bir sahil kazandırılması planlanıyor. 926 kilometrelik havzayı kapsayan proje taşkın önlemeye yönelik altyapıların yanı sıra nehrin içerisinde iki yat limanı, halka açık yaşam merkezleri, rekreasyon alanları, oteller, rezidanslar, binalar, restoranlar ve eğlence yapılarını da kapsıyor. 5 yılda tamamlanması planlanan Boğaçayı Marina projesinin değerinin de 1 milyar dolar olması bekleniyor. 

Antalya'nın çılgın projeleri

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik

Kruvaziyer İskelesi Projesi 

Lara'da yapılması planlanan projenin ortalama değeri 500 milyon dolar olacak. Kruvaziyer limanı deniz turizminden çok az pay alan Antalya turizmi için oldukça önemli. 

Boğaçayı Projesi'nde değişiklik

Konyaaltı Sahil Projesi 

7 kilometrelik bir sahili kapsayan proje ile Konyaaltı Sahili'nin düzenlenmesi amaçlanıyor. Projede sahilde yeşil alan, sosyal alan ve spor alanları yer alacak ve yap-işlet-devret modeli ile yatırımcılara verilecek.