Boğazın semtleri Çengelköy’de buluşuyor

Selimoğlu, Demirland ortaklığı, Boğaz’ın mimarisini, sokak kültürünü, komşuluk ilişkilerini Çengelköy’de yapımına başladıkları Çengelköy Park Evleri’nde buluşturmayı hedefliyor. Projede 83 villa, 73 rezidans yer alıyor

Boğazın semtleri Çengelköy’de buluşuyor

10.01.2014 / Posta Gazetesi 

Selimoğlu Group ve Demirland İnşaat ortaklığı yeni projeleri Çengelköy Park Evleri’nin satışına başladı. Çengelköy sırtlarında, İstanbul Boğazı’na hakim bir noktada 65 bin metrekarelik alanda hayat bulacak projede 7 farklı tipte 83 villa ile 73 rezidans bulunuyor. Tasarım aşamasında boğaz hattındaki tüm semtlerin analiz edildiği Çengelköy Park Evleri’nde boğaz hattındaki semtlerin mimarisi, cephe yapıları, sokak düzenleri, mahalle kültürü ve komşuluk ilişkilerinin canlandırılması hedefleniyor.

Kişiye özel villa seçeneği

Demirland İnşaat Genel Müdürü Burak Öztürk, İstanbul Boğazına hakim en büyük son arsa üzerinde Çengelköy Park Evleri projesini inşa ettiklerini ifade ederek, mimarisiyle ve konseptiyle iddialı bir projeyi hayata geçirmek için yola çıktıklarını anlattı. İstanbul’da Boğaz’a bakan bu büyüklükte başka bir arazinin olmadığını kaydeden Öztürk, Efekta Mimarlık imzasını taşıyan projenin 2 yılda tamamlanacağını kaydetti.

 

7 farklı villa tipi

Öztürk, Çengelköypark projesinde 86 villa, 73 rezidans, sosyal alanlar ve çarşı bulunduğunu belirterek, “Çengelköypark’ta Emirgan, Hisar, Pera, Kandilli, Kuzguncuk, Aşiyan ve Kanlıca olarak isimlendirilen 7 değişik tipte villa bulunuyor. Yaşamının getirdiği sıkıcı ve tekil yaşam Çengelköypark’ta olmayacak. Villaların mimarisi olduğu kadar içinde kullanılan malzemelerin doğallığı, yeni teknolojiye göre inşa edilmesi ve malzeme kalitesiyle projemiz diğer projelerden ayrılıyor” diye konuştu.

Metrekaresi 4 bin dolar

Selimoğlu Group Yönetim Kurulu Başkanı Aydoğan Selimoğlu’da proje arsasının Dossa Dossi ‘ye ait olduğunu ve yüzde 50/50 kat karşılığı anlaştıkları bilgisini verdi.

Projede yer alan villaların metrekare fiyatının 4 bin dolar, rezidansların metrekare fiyatının ise 3 bin dolar olduğuna işaret eden Selimoğlu, projede yer alan 3 bin 400 metrekarelik ticari alanı ise önce kiralayıp, kiracılı şekilde satışa çıkartacaklarını açıkladı.

Boğaz’a nazır kentsel dönüşüm

Aydoğan Selimoğlu, projenin karşısında yer alan 20 dönümlük arsayı da aldıkları bilgisini vererek, “Çevresinde gecekondular bulunuyor. Bunlarla beraber toplam 46 dönümlük bir arsa bunlarla da anlaşarak, burada bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçireceğiz” dedi. Daha önce Selimoğlu Group olarak Çamlıca’da villa projeleri hayata geçirdiklerini hatırlatan Selimoğlu, Fikirtepe’de de kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarının da devam ettiğini söyleyerek, burada imar planlarıyla ilgili bekleyiş içinde olduklarını kaydetti.

Proje Bilgisi: Köy