Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap emekli kuraları yarın çekiliyor

Emekli grubu konut projesi kapsamında yer alan Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap emekli kura çekilişi yarın gerçekleşecek

Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap emekli kuraları yarın çekiliyor

Emekli grubu konut projesi kapsamında yer alan Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap emekli kura çekilişi yarın gerçekleşecek. 2+1 nitelikli 28 adet konutun yer aldığı projede hak sahiplerine konutlar başvuru bedeli düşüldükten sonra yüzde 12 ve yüzde 20 peşinat bedelleri için 180 ay ve 240 ay vade ile taksitlendirilecek. 

Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap TOKİ emekli evleri fiyatları 77 bin 600 TL olarak belirlendi. Projede yüzde 12 peşinat bedeli için 9 bin 312 TL, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 15 bin 520 TL ödenecek. Ortalama taksit tutarları ise 180 ay için 379 TL, 240 ay için ise 258 TL olacak. 

''Hak Sahibi Belirleme Kurası'' sonucunda asil hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 2 Mayıs 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Mengen Şubesinden geri alabilecekler. Konut belirleme kurası ile konutu belli olanlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Mengen Şubesinde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. 

Emekli grubu projelerinde olduğu gibi TOKİ Bolu Mengen Pazarköy 2. Etap emekli evlerinde de hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler. Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcı veya ailesi için ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediğinin tespit edilmesi durumunda sözleşmeleri feshedilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki