Bolu Yeniçağa Toki Belediye Projesi başvuruları!

Bolu Yeniçağa Toki Belediye Projesi kapsamında açık satışa sunulacak olan 2 adet konut için başvurular 11 Temmuz'da başlayacak

Bolu Yeniçağa Toki Belediye Projesi başvuruları!

Bolu Yeniçağa Toki Belediye Projesi kapsamında açık satışa sunulacak olan 2 adet konut için başvurular 11 Temmuz'da başlayacak. Bolu Yeniçağa Belediye Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş.Yeniçağa Şubesi aracılığı ile gerçekleşecek. Açık satış yöntemi ile satışı gerçekleşecek olan konutlar için başvurular 11 Temmuz-30 Eylül 2016 tarihleri arasında ilgili bankanın Yeniçağa Şubesi tarafından kabul edilecek. 

Açık satış yöntemi ile satışı gerçekleşecek olan Toki Bolu Yeniçağa konutlarında fiyatlar 79 bin 973 TL ile 85 bin 529 TL arasında değişiyor. 

Toki Bolu Yeniçağa Belediye Projesinde konut alıcılarının; 

* T.C. vatandaşı olması,
* Bolu il nüfusuna kayıtlı olması veya Yeniçağa ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. 
* B1 tipi (2+1) konutlar için satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır. 

 - Aylık hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olması,
 - Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,
 - Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler,
 - Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa SGK'dan çalışmadığına daire belgeleri ibraz edeceklerdir. 

* Satış aşamasında, bir hane halkı adına, kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 
* Konut alıcılarının kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün olmadığına daire, Ziraat Bankası Yeniçağa Şubesi nezdinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzamalam aşamasında alıcılar tarafında taahhüdname imzalanacaktır. 
* Daha önce TOKİ'den bir gayrimenkul satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartı aranacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki