Bomonti kazandırmaya devam edecek

İstanbul Bomonti, son yıllarda konut sektörünün gözdesi haline geldi.

Bomonti kazandırmaya devam edecek

İstanbul Bomonti, son yıllarda konut sektörünün gözdesi haline geldi. Bölgede son 5 yılda 20’ye yakın proje hayata geçti. 4 bine yakın konutun bulunduğu bölgede projeler devam ediyor.

Keller Williams Platin Bölge Müdürlüğü Ortağı Emin Maltepe, Bomonti’nin en büyük avantajı olarak bölgeyi işaret etti. Özellikle ana arterlere olan yakınlığı ve ulaşım kolaylığı ile cazip yatırım merkezlerinden biri haline geldiğini ifade etti. Pazarlamasını yaptıkları projelerin ikinci el satışlarında alternatif kalmadığını belirterek; Bölge bir cazibe merkezi olsa da, kaliteli ve lüks konutun da müşteri algısında büyük artısı olduğunu belirtti.

Bomonti’de metrekare fiyatlarının son yıllarda ciddi artış kaydettiğini söyleyen Maltepe, “Bölgede arsa stoğu kısıtlı, inşaat ruhsatı olmayan arsalar mevcut. Bölgede metrekare birim fiyatları son 3 yılda dolar bazında yüzde 30 artmış durumda. Doların artışını da göz önünde bulundurursak artış yüzde 60’ları buldu diyebiliriz. Buna rağmen hala yatırım için avantajlı bir bölge. Bugün Levent bölgesinde metrekare birim fiyatları 7 bin dolar iken Bomonti hala yatırım fırsat bölgesi olarak 3 bin 500 dolar civarında” diye konuştu.