Bomonti'de arsa fiyatları yükselişini sürdürüyor

Markalı konut projeleri ve kentsel dönüşüm çalışmalarının önemli merkezlerinden Şişli-Bomonti'te arsa fiyatları son 10 yılda 8 kat yükseldi.

Bomonti'de arsa fiyatları yükselişini sürdürüyor

Kentsel dönüşüm faaliyetleri ve markalı konut projelerinin İstanbul'daki en önemli merkezlerinden Şişli-Bomonti'de arsa fiyatları yükselişini sürdürüyor. Yükselme son 10 yılda 8 katı buldu.

Ulaşım hatlarının merkezinde
2006 yılından günümüze Bomonti bölgesinde kentsel dönüşüm çalışmaları yürüten Yıldırım Yapı Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yıldırım, bu tarihten günümüze dek metrekare fiyatlarının 8 kat oranında yükseldiğini söyledi. Yıldırım, şirket olarak yaptıkları yatırımların bölgenin yeni görünümüne katkı sunduğunu ve hayata geçirilen her yeni proje ile bölgeye değer katmayı sürdürdüklerini belirterek: "Yapılan ulaşım yatırımları ve markalı konut projeleri ile bölge yeni yüzüne kavuşurken, artan değeri ile yatırımcıların ilgi odağı oluyor" dedi. 

10 yılda 8 kat artış
Özellikle son yıllarda sağlanan düşük faizli ve konut alımını teşvik eden fırsatlarla yeni konutlara talebin bir hayli yükseldiğini söyleyen Yıldırım, şehrin merkezinde konforlu bir konuta sahip olmanın gelecek için bir güven kaynağı olduğunu belirtti. Yıldırım: "Bomonti bölgesinde çalışmaya başladığımız 2006 yılında arsa metrekare fiyatları bin lira değerindeyken, şu an bu rakam 8 bin 500 liraya kadar çıkıyor” dedi" ifadelerini kullandı. 

Peşin alımlarda yüzde 10 indirim
Açıklamasında yatırımcılar açısından yalnızca bölgenin değerlenmesinin yeterli olmadığını aynı zamanda projelerin sunduğu fırsatların da birbirinden ayrışarak öne çıktığını beliren Yıldırım, Kuleli Evleri projesini de en avantajlı biçimde sunmaya çalıştıkları bilgisini verdi. Yıldırım:

“Projelerimiz hem satın alırken hem de otururken kazandırıyor. Projelerimizde gereksiz hacimlerden doğan satış fiyatları, ekstra ısınma, elektrik, su, temizlik ve aidat giderlerini en aza indirirken, peşin satın alımlarda yüzde 10 indirim uyguluyoruz" dedi. 

Firma Bilgisi: Yıldırım Yapı Grubu
Proje Bilgisi: Kuleli Evleri