Borsa İstanbul binasına Avrupa'dan ödül

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası binası, European Property Awards'da "En İyi Ofis Mimarisi" ödülünü kazandı

Borsa İstanbul binasına Avrupa'dan ödül

European Property Awards'dan, Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası binasına "En İyi Ofis Mimarisi" ödülü geldi.

Borsa İstanbul "elması"na ödül
Avrupa'nın önde gelen mimari ödüllerinden biri olan European Property Awards, Bahçelievler'de, E-5 Karayolu ve TEM Otoyolu aksında yer alan binayı "En İyi Ofis Mimarisi" kategorisinde ödüle layık buldu. Halen inşaatı devam eden binanın 2016 yılında tamamlanması planlanıyor. Toplam 2 bin 220 metrekarelik arsa üzerine oturan binada 3 bodrum, 1 zemin ve 3 normal olmak üzere toplam 7 kat ve 7 bin 524 metrekare kullanım alanı bulunacak.

Borsa İstanbul binasına Avrupa'dan ödül

Elmas ve altın çağrışımı
Betonarme ve çelik konstrüksiyon olarak inşası gerçekleştirilen bina, çalışma ofislerine ek olarak Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'na ait kasa dairesi, otopark, kafeterya yanında, seans salonları, üye temsilci odaları ve olağanüstü durum merkezi de içeriyor. 

Borsa İstanbul binasına Avrupa'dan ödül

Kıymetli madenler arasında yer alan altını çağrıştırmak amacıyla dış cephe camının içinde yer alan led aydınlatmalarının sarı renkte tasarlandığı binada ayrıca, elmaz madenini çağrıştırmak üzere prizmatik cam cephe tasarımı gerçekleştirildi. Bu çalışmada "American Society for Testin anda Materials" standartı uygulandı.