Borusan Makina’ya iki yeni yıkım makinası

Borusan Makina, hem yıkım işlerindeki değişimi, hem de yürürlüğe giren Kentsel Dönüşüm Yasası'nı dikkate alarak “Cat Rental Store’’ kiralama filosuna 2 adet yıkım makinası katıyor

Borusan Makina’ya  iki yeni yıkım makinası

5 Temmuz 2012 / emlakwebtv

İş makinalarının dünya lideri Caterpillar markasını taşıyan yıkım makinaları DEM50 UHD HVG ve DEM70 UHD HVG Temmuz ayının ortasında müşterilerin kullanımına hazır hale gelecek. Böylece Borusan Makine, 'Cat Rental Store' konsepti ile müşteriler için tek noktadan çözüm merkezi olma hedefi doğrultusunda bir adım daha atacak.

Borusan Makine ve Güç Sistemleri İcra Kurulu Üyesi ve İş Makinaları Ülke Direktörü Murat Erkmen konuyla ilgili şunları söyledi:

“Dünya geneline bakıldığı zaman yıkım işlerinin değişmekte olduğu ve her geçen gün daha dinamik ve karmaşık hale geldiği görülüyor. Binalar, darbeyle, çekilerek veya patlatılarak klasik yöntemlerle yıkılıyor. Kullanılan klasik yöntemler yıkım işlerinin sorunlu hale gelmesine neden oluyor. Çevrenin korunması ve güvenliğin sağlanması, proje sürelerinin kısalması için yıkım makinalarına olan ihtiyaç giderek artıyor. Klasik yöntemlerle karşılaştırıldığı zaman yıkım makinalarının daha verimli, daha az maliyetli ve daha güvenli olduğunu görüyoruz.”

Caterpillar’ın yıkım makinalarında stratejik ortak olarak seçtiği Demlone firması, Caterpillar makinaları ve bazı parçalarını kullanarak farklı ihtiyaçlar için komple yıkım makinaları tasarımı ve üretimi yapıyor. Borusan Makina bu ürünlerle güvenlik, dayanıklılık, üretim ve performansta müşteri beklentilerini karşılamayı hedefliyor.

Yıkım Makinalarının Teknik Özellikleri

DEM50 UHD HVG

Motor :Cat C9 Acert

Makine Çalışma Ağırlığı :47.210kg

Maksimum Yatay Erişim  :14m

Maksimum Dikey Erişim :21m

Hydraulictiltingcab 30 degrees

DEM70 UHD HVG

Motor  :Cat C13 Acert

Makine Çalışma Ağırlığı :67.400kg

Maksimum Yatay Erişim :17.5m

Maksimum Dikey Erişim :31m

Hydraulictiltingcab 30 degrees