Bosch'dan teknik okullara destek

Bosch Termoteknik, teknik okullarla başlattığı işbirliği çerçevesinde, Türkiye çapında 3 okula yardımda bulundu

Bosch'dan teknik okullara destek

Bosch Termoteknik, teknik okullarla başlattığı işbirliği çerçevesinde, Türkiye çapında 3 okula yardımda bulundu. İmzalanan protokol ile İzmir Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi, Manisa Yunusemre Polinas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksek Okulu Gaz ve Tesisatı Teknolojisi bölümlerine kombiler, ısıtma tesisatı yan ekipmanları ve fan ürünleri ile, ısıtma – soğutma – havalandırma ve tesisat içerikli teknik kitaplar gönderildi.

Bosch'tan teknik okullara yatırım
Okulların, öğrencilerin bilgi birikimini geliştirmek ve pratik yapmaları sağlamak için ürün ve örnek model talepleri yapması üzerine gerçekleştirilen işbirliğiyle Bosch Termoteknik, öğrencilerin konvansiyonel ve yoğuşmalı kombilerin çalışma prensiplerini, iki teknoloji arasındaki farkları ürünler üzerinde pratik yaparak öğrenmesine, böylelikle hızlı ve akılda kalıcı öğrenime destek olmayı amaçlıyor.

Öğrencilere uygulamalı eğitim şansı
Teknisyen yetiştiren ilgili okullara gönderilen ürünlerin eğitim salonlarında kullanılmasıyla öğrenciler uygulamalı eğitim alma şansına sahip oluyor. Okullara gönderilen ürünler arasında dünya çapında tesisat sistemleri yan ekipmanları uzmanı olan Spirotech ürünlerinden Spirovent hava ayırıcı, Spirotrap pislik tutucu ve ayrıca Spirocombi hava ayırıcı ve pislik tutucu ürünün kesiti ve fan sektörünün öncüsü olan Elicent firmasına ait AxC serisi kanal tipi radyal fan da bulunuyor.